12 i 19 sierpnia – spektakle dla dzieci Teatru Scena 96

Czerwony Kapturek
Czerwony Kapturek
Czerwony Kapturek
Szewc Kopytko i kaczor Kwak
Szewc Kopytko i kaczor Kwak
Szewc Kopytko i kaczor Kwak

W ramach sekcji "Arkady Dzieciom" 14. Festiwalu Królewskie Arkady Sztuki zapraszamy na spektakle dla najmłodszych 

12 sierpnia 2023 r. – Szewc Kopytko i kaczor Kwak

19 sierpnia 2023 r. – Czerwony Kapturek

w wykonaniu Teatru Scena 96

godz. 12.00

Arkady Kubickiego

 

 

Czerwony Kapturek

Któż nie zna historii Czerwonego Kapturka, po raz pierwszy spisanej i wydanej drukiem przez Charles’a Perraulta w 1697 roku? Albo w klasycznej wersji braci Grim czy rymowanej Jana Brzechwy. Postać Czerwonego Kapturka pojawiła się w niezliczonej ilości powieści, filmów, opowiadań dla dzieci czy skeczy i jest powszechnie znana na całym świecie.

Także Teatr Scena 96 postanowił dołożyć swój kamyczek do tego ogródka. Spektakl jego autorstwa wykonywany jest przy użyciu lekko zmechanizowanych kukieł, w nieco archaicznych dekoracjach i akompaniamentem muzyki w stylu starego kina. Sama historia opowiedziana jest z nowej, autorskiej perspektywy, z odrobiną humoru, i w tym wydaniu adresowana jest zarówno do młodszego, jak i starszego widza.

Szewc Koptyko i kaczor Kwak

Spektakl lalkowy nawiązujący do tradycji teatru wędrownego, na motywach opowiadania Kornela Makuszyńskiego. Wesoła opowieść o psotnym szewczyku, który zamiast robić buty, wciąż robi nowe psikusy. Gdy wyrusza w świat w poszukiwaniu przygód poznaje kaczora Kwaka i odtąd psocą razem. Na swej drodze spotykają jednak pewnego staruszka, który uczy ich, że żartować można mądrze i nieść tym radość i uśmiech. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jakim cudem szewc Kopytko ożenił się z królewną i otrzymał pół królestwa, koniecznie musicie obejrzeć ten spektakl!


Wstęp wolny

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w zaproponowanym repertuarze

Informacje: tel. (22) 35 55 170, e-mail: ttaraszkiewicz@zamek-krolewski.pl

Projekt powstał przy wsparciu finansowym Urzędu m.st. Warszawy

Partnerem 14. edycji Festiwalu Królewskie Arkady Sztuki jest E.ON Polska