Roślinne nowości w Ogrodach Zamku Królewskiego

zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 3
zdjęcie 4

Roślinne nowości w Ogrodach Zamku Królewskiego

28 sierpnia - 30 września 2020 r.

Ogród Dolny

wystawa posterowa prezentująca rośliny zgłoszone do Konkursu Roślin Nowości 2020.

Po raz pierwszy roślinne nowości zostały zaprezentowane odwiedzającym Ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie. Konkurs Roślin Nowości  jest organizowany od 17 lat przez Związek Szkółkarzy Polskich oraz Agencję Promocji Zieleni w ramach Międzynarodowej Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE www.zielentozycie.pl. To jedyna tego typu rywalizacja w Polsce.

Celem konkursu jest popularyzacja nowych odmian roślin ozdobnych i owocowych, drzew, krzewów, pnączy i bylin, uzyskanych przez krajowych i zagranicznych hodowców. Zgłoszone do konkursu rośliny są poddawane wnikliwej ocenie międzynarodowego jury, które zwraca uwagę nie tylko na walory ozdobne czy estetyczne, ale też na zdrowotność, łatwość uprawy i utrzymania oraz przystosowanie do warunków klimatycznych Polski. Najbardziej wartościowe i perspektywiczne nowości są nagradzane medalami i wyróżnieniami. Do tegorocznej rywalizacji zgłoszono 20 roślin.

Na planszach, poza pięknymi fotografiami, znajdują sią opisy nowości wraz z informacją o zgłaszających oraz kody QR prowadzące do dodatkowych zdjęć dostępnych  w internetowej encyklopedii roślin www.e-katalogroslin.pl oraz na stronach www.zszp.pl w zakładce Konkurs Roślin Nowości.


Wstęp wolny, wystawa dostępna w godz. 10.0020.00