Program edukacyjny towarzyszący wystawie „Przebudzeni. Ruiny antyku i narodziny włoskiego renesansu”

Program edukacyjny towarzyszący wystawie 
 

 Przebudzeni. Ruiny antyku i narodziny włoskiego renesansu

 

Dorośli

 • Druk edukacyjny do pobrania na wystawie
   
 • Audioprzewodnik
   
 • Spotkania z kuratorem dr. Mikołajek Baliszewskim i wspólne zwiedzanie:

  27 sierpnia3 września, 8 października

  Obowiązują specjalne bilety w cenie: normalny – 45 zł, ulgowy – 35 zł 

  Limit: 20 osób/spotkanie.

 

 • Dzielimy się historią – spotkania dla słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku –  oprowadzanie po wystawie. Zapisy: tdrapala@zamek-krolewski.pl, cena za zajęcia 300 zł dla grupy maks. 30-osobowej.

 

 • 24 września, godz. 12:00 - spotkanie na wystawie z cyklu Godzina ze sztuką: Kobiece, męskie, nieheteronormatywne. Ciało w sztuce nie tylko antycznej. Prowadzenie Monika Przypkowska Kup bilet

Nauczyciele i uczniowie:

 • warsztaty dla nauczycieli 

 

 • MALUJ JAK MISTRZ... NA TABLECIE - interaktywne warsztaty malarskie na tablecie / kl. I - III ze szkoły podstawowej

Co to jest laserunek? Ile czasu powstawał obraz, ile warstw mógł mieć i jakie symboliczne treści krył w sobie? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas wyjątkowych warsztatów, przygotowanych we współpracy z Glaze by Well of Art. Każdy uczestnik podczas zajęć będzie miał zapewnione urządzenie iPad, na którym samodzielnie wyczaruje swoje własne laserunki.

 • ANTYK. MY Z NIEGO WSZYSCY / zajęcia dla klas szkół ponadpodstawowych

Grecko-rzymska starożytność to fundament zachodniej i wschodnio - bizantyńskiej kultury. Nauka, prawo, filozofia i sztuka starożytnych są do dzisiaj zapleczem intelektualnego rozwoju następnych pokoleń. Każda epoka wchodziła z antykiem w twórczy dialog, a renesans zapatrzony był w niego bezkrytycznie. Także współczesne mechanizmy politycznej propagandy, ikony filmowych i celebryckich „herosów”, wzorce ideałów artystycznych w tym narracje skupione na ludzkim ciele i kanonach jego urody są punktem stycznym naszych czasów z odległą przeszłością. Dzięki warsztatowej formie zajęć edukacyjnych na wystawie „Przebudzeni” przybliżymy młodzieży epokę odrodzenia i jego fascynację antykiem ale też pomożemy dostrzec żywą obecność dziedzictwa obu epok dzisiaj. > formularz zamówienia lekcji

 

 

Rodziny z dziećmi:

 • Druk edukacyjny do pobrania na wystawie

 

 • Maluj jak mistrz…na tablecie. Interaktywne warsztaty malarskie – zajęcia w ramach programu Wakacje w Zamku 2003 z wykorzystaniem innowacyjnej aplikacji Glaze innowacyjnej aplikacji malarskiej Glaze.

Czy wiesz co to jest laserunek? Jak długo powstawał i  ile warstw mógł mieć renesansowy obraz? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas wyjątkowych  warsztatów przygotowanych we współpracy z firmą Well of Art, a przede wszystkim przybliżymy techniki malarskie dawnych mistrzów. Każdemu uczestnikowi zapewniamy możliwość skorzystania z urządzenia iPad, na którym będzie mógł samodzielnie wyczarować własne laserunki.

Terminy: 1, 3, 8, 10, 17, 22, 24, 29 i 31 sierpnia

Godzina: 12.00

Spacer po wystawie Przebudzeni. Ruiny antyku i narodziny włoskiego renesansu będzie nie tylko pretekstem do rozmowy o antycznych korzeniach naszej cywilizacji ale też podróżą do pobudzających naszą wyobraźnię Włoch okresu renesansu. Będzie też spotkaniem z wybitnymi twórcami, którzy fascynują swoim geniuszem do dziś.

Termin: 25 lipca >  Kup Bilet

Godzina: 13.00