Barwny świat ogrodów zamkowych. Spacery z edukatorem-przyrodnikiem

Kolaż graficzny ilustrujący imprezę ogrodową
Grupa uczestników spacerów ogrodowych. W tle boskiet grabowy.
Zdjęcie błękitnych kwiatów, w tle elewacja wschodnia Zamku
Rabata tulipanów, w tle elewacja wschodnia Zamku
Grupa uczestników spacerów ogrodowych. W tle boskiet grabowy.
Równo przycięte żywopłoty w Ogrodzie Górnym

Zapraszamy na wyjątkowe wspólne spacery wśród urzekających okoliczności przyrody Ogrodów Królewskich, podczas których można będzie lepiej poznać rzadkie gatunki roślin, które tak w przeszłości, jak i dziś uświetniają zamkowy kompleks ogrodowy. 

Wybrane soboty i niedziele,  godz. 13.00

Zbiórka przy bramie do Ogrodów od ulicy Grodzkiej


2223 czerwca  ‘Królowa Warszawy’® i jej dwór – spacer wśród róż


 

2728 lipca  Spacer w pełni rozkwitu

2425 sierpnia  Sierpniowa paleta  ogrody u schyłku lata

2829 września  Tajemnice labiryntów

Zdjęcie prowadzącej spacery

Spacery poprowadzi Daria Szarejko-Worobiej  architektka krajobrazu, absolwentka Katedry Sztuki Krajobrazu SGGW, projektantka ogrodów, prowadząca także warsztaty dla dzieci i dorosłych o projektowaniu i ogrodach, koordynatorka ogrodów społecznych w Warszawie, autorka publikacji naukowych o tematyce krajobrazowej, tożsamości i pamięci.


Archiwum spotkań:

2728 kwietnia  Wiosenna odsłona ogrodów. Pomiędzy historią a współczesnymi wyzwaniami. Spotkanie w nawiązaniu do Europejskich Dni Ogrodów Historycznych

1819 maja  Na tropach kształtów, faktur i kolorów2728 kwietnia  Wiosenna odsłona ogrodów. Pomiędzy historią a współczesnymi wyzwaniami 

Zapraszamy na niezwykłe spotkania w sercu Warszawy – w ogrodach zamkowych w ich wiosennej odsłonie. W nawiązaniu do Europejskiego Dnia Ogrodów Historycznych, który obchodzony jest 26 kwietnia, czeka Was niezwykła podróż w czasie z edukatorką przyrodniczą i architektką krajobrazu Daria Szarejko-Worobiej. Odkryjemy tajemnice historii ogrodów zamkowych i opowiemy o ich współczesnych ciekawostkach. Dowiecie się także, co to jest Europejski Szlak Ogrodów Historycznych, którego mamy zaszczyt być uczestnikiem.

Ale to nie wszystko! Przedstawimy również niesamowitą kolekcję ponad 25 000 tulipanów w aż 22 różnorodnych odmianach! To niezapomniane widowisko barw i zapachów rozświetli Wasze serca.

Przygotujcie się na fascynującą wędrówkę pełną tajemnic, ciekawostek i praktycznych rad dotyczących nie tylko tulipanów. Dołączcie do naszych spacerów i pozwólcie się oczarować magią ogrodów zamkowych!