Ferie po królewsku 2022

 

Ferie po królewsku 2022

30 stycznia–12 lutego 2022 r.

Zapraszamy do korzystania ze specjalnej zamkowej oferty edukacyjnej przygotowanej na czas ferii zimowych. W tym roku motywem przewodnim naszych spotkań będą obecne w Zamku w ramach wystawy czasowej dzieła Caravaggia i caravaggionistów. Oto, co przygotowaliśmy:

Rodziny z dziećmi:

Ferie z Caravaggiem – od wtorku do piątku 14 lutego oraz 811 lutego, godz. 11.00, 13.00, 15.00 (grupy max 15 os.) – zajęcia rodzinne dla dzieci od 6 lat, podczas których uczestnicy poznają sekrety pracowni Mistrza.
Dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach tylko pod opieką osoby dorosłej.
Bilety w cenie 10 zł, dostępne w kasach Zamku i online>

Pracownia Caravaggia – niedziela 6 lutego, godz.11.00–15.00 – zajęcia edukacyjne prowadzone przez edukatorów i wolontariuszy junior w Przestrzeni Działań Twórczych

Szlakiem orientalnych opowieści

30 stycznia, godz. 15.00 Ali-baba i czterdziestu rozbójników – kameralne przedstawienie teatralne dla rodzin z dziećmi od lat 5
Bilety w cenie: normalny – 25  zł; ulgowy – 20 zł, dostępne w kasach Zamku i online>

Zamkowa Akademia Młodego Eksploratora

12 lutego, godz. 10.00, 11.00, 12.00 – W tajemniczym świecie herbów – zajęcia historyczno-plastyczne dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat

Bilety w cenie 10 zł/osoba, dostępne w kasach Zamku i online> 


Dorośli:

Zwiedzanie z kuratorem wystawy Caravaggio i inni mistrzowie3 i 10 lutego, godz. 14.00
Bilety w cenie: normalny – 40 zł/osoba, 20 zł – ulgowy dostępne w kasach Zamku i online>

Przestrzeń Działań Twórczych – specjalnie zaaranżowana przestrzeń, otwarta dla wszystkich zwiedzających wystawę Caravaggio i inni mistrzowie. Jej goście mogą obejrzeć specjalnie przygotowany film, szczegółowo omawiający dzieła znajdujące się na wystawie, oraz rozwiązać interaktywne zadania, które pozwolą poznać bliżej twórczość jednego z najsłynniejszych malarzy świata i dowiedzieć się wielu ciekawostek z jego barwnego życia.

Projekcje filmowe na zakończenie wystawy Caravaggio i inni mistrzowie...
8, 9, 10 lutego, godz. 17.15 Caravaggio. Dusza i krew (film prod. włoskiej z 2018 r., 93 min.).
Wstęp na podstawie biletów na wystawę oraz zapisów w Punkcie Informacji. Liczba miejsc ograniczona.


Szkoły, kolonie, półkolonie:

Wielkie i małe tajemnice Zamku – zajęcia stacjonarne, koszt 200 zł /grupa
Przedmioty o dziwnym zastosowaniu, tajemnicze przejścia, dawne techniki zdobnicze – o tym i o wielu innych ciekawych rzeczach opowiemy naszym młodym gościom podczas spaceru po zamkowych wnętrzach.

Wizyta u króla – zajęcia online prowadzone na żywo przez edukatora (Zoom), koszt 120 zł/grupa
Wirtualna przechadzka po najpiękniejszych królewskich apartamentach. Podczas zajęć dzieci poznają życie dworskie i znaczenie ceremoniału. Zastanowią się, kto mógł odwiedzić króla, co monarcha jadł na śniadanie i jak należało się zachowywać w jego obecności. Zapraszamy do wspólnego odkrywania tych tajemnic podczas zamkowej lekcji.

Zgłoszenia pisemne po wcześniejszym kontakcie telefonicznym w celu sprawdzenia wolnego terminu: 22 35 55 114 lub 22 35 55 105


Opisy zajęć:

Ali-baba i czterdziestu rozbójników

Klechdy sezamowe Bolesława Leśmiana zachwycają kolejne pokolenia pięknem oryginalnego języka i poetycką aurą opowiadania. Ich autor, zainspirowany baśniami arabskimi, postanowił opowiedzieć je na nowo nadając im własny, niepowtarzalny styl: „Daleko, daleko, za górą, za rzeką, za zielonym borem, za modrym jeziorem, w pobliżu rozstaju, w sąsiedztwie ruczaju stał niegdyś pałac…”. Baśń o Ali-babie i czterdziestu zbójcach jest historią o ludzkiej chciwości, ale też mądrości, która ratuje przed najgorszym wrogiem. To w tej właśnie baśni pojawia się Sezam - skarbiec w skale, który otwiera się po wypowiedzeniu magicznego zaklęcia. Zapamiętajcie je koniecznie! 

Zapraszamy dzieci i ich rodziców na kolejną teatralną podróż „Szlakiem orientalnych opowieści” z aktorami Teatru Lalka – Anetą Jucejko-Pałęcką i Wojciechem Pałęckim, oraz muzykami – Anielą Blachurą i Kajetanem Pałęckim, w scenerii najpiękniejszego w Polsce zbioru kobierców… Autorem projektu lalek jest Jarosław Kilian.

Ferie z Caravaggiem

Zapraszamy dzieci i rodziców na spacer śladami Caravaggia oraz jego naśladowców. Michelangelo Merisi da Caravaggio to jeden z najbardziej znanych malarzy na świecie. Rzym, Sycylia, Malta to miejsca, gdzie do dziś możemy zobaczyć najwspanialsze obrazy tego artysty. Na tej mapie jest teraz Zamek Królewski w Warszawie! Podczas spotkania dowiecie się, jak malował mistrz i dla kogo. Sekretne tajniki pracowni będą inspiracją do opowieści o innych malarzach.

Wielkie i małe tajemnice Zamku – zajęcia stacjonarne

Przedmioty o dziwnym zastosowaniu, tajemnicze przejścia, dawne techniki zdobnicze – o tym i o wielu innych sprawach opowiemy naszym młodym gościom podczas spaceru po zamkowych wnętrzach.

Wizyta u króla – zajęcia on line

Zapraszamy na wirtualną przechadzkę po najpiękniejszych królewskich apartamentach. Podczas lekcji uczniowie poznają życie dworskie i znaczenie ceremoniału. Zastanowią się, kto mógł odwiedzić króla, co monarcha jadł na śniadanie i jak należało się zachowywać w jego obecności. Zapraszamy do wspólnego odkrywania tych tajemnic podczas zamkowej lekcji.