Nagroda w konkursie "Serwis WWW bez barier" za najbardziej dostępny serwis internetowy w kategorii "Serwis instytucji kultury"

zdjęcie 1
zdjęcie 2

Szanowni Państwo,

niezwykle miło nam poinformować, że Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum stał się głównym laureatem ogólnopolskiego konkursu "serwis www bez barier", organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Miasto Stołeczne Warszawa. Tym samym zdobyliśmy prawo do posługiwania się tytułem najbardziej dostępnego serwisu internetowego instytucji kultury finansowanych ze środków publicznych. W uzasadnieniu przyznanego wyróżnienia podkreślono: "serwis bez konieczności zmieniania schematu kolorystycznego jest bardzo dobrze dostępny dla osób słabowidzących. Zapewnia odpowiedni kontrast wszystkich treści. Dobra widoczność linków, responsywność, brak zaskakujących zmian kontekstu". Organizatorzy akcji stwierdzili również, że nasza witryna jest znakomicie przygotowana na zapowiadane od 1.06. 2015 r. obowiązkowe dostosowanie serwisów pod kątem dostępności dla osób niepełnosprawnych wg standardu WCAG 2.0. (Web Content Accessibility Guidelines / wytyczne dotyczące ułatwień w dostępie do treści publikowanych w Internecie), co zostało potwierdzone w badaniu na podstawie 54. zmiennych.

Okolicznościowy dyplom i statuetkę otrzymaliśmy 6 listopada 2014 r. podczas Wielkiej Gali Integracji, w której wziął udział Prezydent RP Bronisław Komorowski.więcej: http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/1028155.html

 

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/205594