Wyróżnienie w Konkursie na Najtrafniejszą Szatę Edytorską Książki Naukowej podczas XXI Wrocławskich Targów Książki Naukowej dla książki "Portrety artystów w grafice. Ryciny z kolekcji Adama Broża" autorstwa Tomasza Jakubowskiego

zdjęcie 1
zdjęcie 2

Szanowni Państwo,

mamy przyjemność poinformować, że książka Portrety artystów w grafice. Ryciny z kolekcji Adama Broża autorstwa Tomasza Jakubowskiego uhonorowana została wyróżnieniem w ramach Konkursu na Najtrafniejszą Szatę Edytorską Książki Naukowej organizowanego podczas XXI Targów Książki Naukowej.

Ta starannie wydana publikacja towarzyszyła wystawie czasowej (17 lutego – 10 maja 2015 r.) organizowanej w Zamku Królewskim w Warszawie pod tym samym tytułem i zawiera wysokiej jakości reprodukcje znakomitych dzieł grafiki pochodzących z kolekcji prywatnej p. Adama Broża, historyka sztuki, dziennikarza i zasłużonego popularyzatora kultury polskiej w Rzymie. Na kartach książki prezentowane są 73 portrety wybitnych artystów, takich jak Michał Anioł, Albrecht Dürer, Rembrandt van Rijn czy Peter Paul Rubens. Każde z dzieł opatrzone jest szczegółowym opisem. Ryciny powstawały w okresie: od renesansu po późny klasycyzm. Wykonane przez znakomitych sztycharzy przedstawiają wysoki poziom artystyczny, a w wielu przypadkach posiadają także ciekawą proweniencję.