Nagrody X FilmAT Festival

zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 3

Szanowni Państwo,

niezwykle miło nam poinformować, że film Klucz jest w Zamku, promujący działalność edukacyjną Zamku Królewskiego w Warszawie został laureatem FilmAT Festival 2015: obraz Bogdana Kuca uhonorowano Nagrodą Specjalną X edycji FilmAT Film, Art & Tourism Festival. Motywując swoją decyzję, jury podkreśliło, że film ujmuje prostym pomysłem, który w niezwykle bezpośredni sposób trafia do wyobraźni dzieci i młodzieży. Zamek Królewski został  także laureatem International Tourfilm Academy Award – nagrody jury międzynarodowego, przyznanej filmowi za szczególne walory edukacyjne.

Klucz jest w Zamku stał się dla twórców festiwalu inspiracją do zorganizowania konferencji naukowej Culture Education, która odbyła się w Zamku Królewskim 18 czerwca 2015 r.

Podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych, Ekologicznych i Artystycznych FilmAT od 10 lat prezentowane są najlepsze produkcje audiowizualne, promujące krajową i zagraniczną turystykę. Celem imprezy, zrzeszonej w International Committee of Tourism Film Festivals (CIFFT), jest również międzynarodowa promocja Warszawy. Wybrane filmy, spoty czy dokumenty poświęcone są dziedzictwu kulturowemu i problemom ekologicznym różnych stron świata.