"Rok Wazowski 2019" wśród laureatów konkursu "Najważniejsze Wydarzenie Historyczne Roku"!

zdjęcie 1
zdjęcie 2

"Rok Wazowski 2019" wśród laureatów konkursu "Najważniejsze Wydarzenie Historyczne Roku"!

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, że w 13. edycji organizowanego przez Muzeum Historii Polski konkursu "Najważniejsze Wydarzenie Historyczne Roku", zamkowy "Rok Wazowski 2019" znalazł się w zaszczytnym gronie finałowej piętnastki!

O wynikach rywalizacji zdecydowało głosowanie internetowe: w drugim etapie plebiscytu to właśnie internauci dokonywali wyboru spośród 200 zgłoszonych przez jury projektów - zarówno krajowych, jak i polonijnych (m.in. z Anglii, Francji, Kanady, Niemiec, Litwy, Ukrainy, Włoch i Węgier).

To prestiżowe wyróżnienie cieszy tym bardziej, że zarówno dyrektor Muzeum Historii Polski, Robert Kostro, jak i przewodniczący konkursowego jury, prof. Andrzej Szczerski podkreślili bardzo wysoki poziom przedsięwzięć zgłoszonych do plebiscytu. O jego wyjątkowej randze świadczy honorowy patronat Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, reprezentowanego podczas przyznania nagród przez sekretarza stanu Jarosława Sellina i podsekretarz stanu, generalnego konserwatora zabytków Magdalenę Gawin. Jarosław Sellin zwrócił uwagę m.in. na propagatorską rolę konkursu, rozwijającego znaczenie pamięci historycznej i wpływającego na lepsze poznanie wydarzeń historycznych.

Koordynatorem obejmującego szereg wydarzeń "Roku Wazowskiego 2019" w Zamku Królewskim w Warszawie był dr Mariusz Klarecki.