Ferie w Zamku 2023

 

Ferie w Zamku

13 lutego24 lutego 2023 r.

Zajęcia dla grup:

  • Na tropie zamkowych zwierząt

Zamek Królewski  w Warszawie jest miejscem niezwykłym. Tym razem zapraszamy na bardzo nietypowe zajęcia – na tropie zamkowych zwierząt. Wielkie malowidła, tkaniny, zegary i rzeźby będą pretekstem do poznania ciekawych historii. Między innymi dowiemy się, jakiej rasy był królewski piesek Kiopek, co wspólnego z zegarem ma wąż oraz jakie zwierzęta kryją się w królewskich herbach.

koszt zajęć: 300 zł/grupa maks. 30 os.

Zapisy przez formularz

  • Wielkie i małe tajemnice Zamku

Zamkowe komnaty to przestrzeń wypełniona historią. W dawnych czasach mieszkali tu władcy, królewskie dzieci i dworzanie. Mieszkańcom zawsze towarzyszyły bardzo ciekawe, pięknie wykonane przedmioty. Podczas spaceru zobaczymy rzeczy o bardzo dziwnym zastosowaniu, odkryjemy tajemne przejścia, sekretne drzwi oraz poznamy dawne techniki zdobnicze.

koszt zajęć: 300 zł/grupa maks. 30 os.

Zapisy przez formularz

Zgłoszenia realizowane według kolejności ich napływania oraz w miarę dostępnych wolnych terminów.


Zajęcia dla rodzin:

  • Zdobądź Koronę Zamku 

Kup bilet>

Hej, młody śmiałku! Uwielbiasz wdrapywać się na najwyższe półki domowych regałów, wierzchołki miejskich drabinek i górskie szczyty? Rzucamy ci wyzwanie. Na naszej trasie od Ogrodów Królewskich po sam czubek Wieży Zegarowej czekają cię pot i znój męczącej wyprawy. Jedyne, co możemy obiecać, to groza ciemnych korytarzy, ukrytych przejść i prastarych mechanizmów. Jeśli się jednak odważysz, może ci się poszczęści, bo kiedy już dotrzesz na szczyt, zostaniesz dumnym Zdobywcą Zamkowej Korony!

Terminy: 14, 16, 21, 23 lutego 2023 r., godz. 12.00  i 14.00

Bilety w kasie Zamku i online w cenie 20 zł od osoby. Wymagany zakup biletu zarówno dla dziecka, jak i opiekuna.

 

  • Czy rzeźba może być miękka – warsztaty twórcze dla rodzin z dziećmi 7–12 lat na wystawie Abakanowicz. Konfrontacje

Co tkanina może mieć wspólnego z rzeźbą? Czy dłuto można zamienić na nici i płótno? Podczas wyjątkowego spotkania z pracami wybitnej artystki Magdaleny Abakanowicz, we wnętrzach Zamku Królewskiego w Warszawie poszukamy odpowiedzi na te pytania. W Tłumie poszukamy samych siebie i zastanowimy się nad tym, co to jest abakan. A skoro już będziemy rozmawiać o światowej sławy rzeźbiarce nie zabraknie warsztatów twórczych podczas których stworzymy organiczne formy przestrzenne inspirowane twórczością artystki i szczególnym miejscem w którym będziemy. Prowadzenie Marta Tarnawska.

Termin: 11 lutego 2023 r, soboty godz. 11.00

Wymagany zakup biletu zarówno dla dziecka, jak i opiekuna, bilety 20 zł od os. w kasie Zamki i online > tutaj.