Program edukacyjny towarzyszący wystawie
Pracownia Działań Muzealnych zaprasza na zajęcia towarzyszące wystawie
Modernizm na Węgrzech 1900–1930
Program
Szkoła podstawowa
klasy 0–7
Świat barw, kraina słońca, czyli sekrety modernizmu
Początek XX wieku. Artyści przeżywają przygodę z nową barwą i formą. Powstają różne modernistyczne kierunki i grupy, jak fowizm czy ekspresjonizm.
Za tym wszystkim kryje się przede wszystkim radość tworzenia! Ta zresztą może być i naszym udziałem w trakcie zajęć. Złożą się na nie: krótki wstęp ilustrowany przezroczami, wspólne zwiedzanie wystawy Modernizm na Węgrzech 1900–1930 oraz warsztaty plastyczne.
Program zajęć dostosowywany jest każdorazowo do wieku uczestników.
Gimnazja, licea oraz uniwersytety trzeciego wieku
Madziar, Polak… czyli krótki kurs historii i kultury Węgier – wykład (45 min) połączony ze zwiedzaniem wystawy
Węgier, Polak, dwa bratanki… Wszyscy w Polsce znają to powiedzenie, niestety na ogół nie idzie za tym znajomość ciekawych dziejów ani bogatej kultury bratniego narodu, ale powierzchowne skojarzenia z gulaszem i pusztą. Zajęcia stawiają sobie za cel wypełnić tę lukę, zachęcając jednocześnie do dalszych poszukiwań.
Ekspresjonizm, fowizm, kubizm… czyli wyprawa w zwariowany świat sztuki nowoczesnej – wykład (45 min) połączony ze zwiedzaniem wystawy
Po impresjonistach, budzących dziś powszechne zainteresowanie, przyszli ekspresjoniści, fowiści, kubiści, abstrakcjoniści i… inni „iści”, którzy są dla nas czasem terminologicznym wyzwaniem. Wystawa arcydzieł z okresu modernizmu węgierskiego stanie się dla nas przepustką do świata sztuki nowoczesnej.
Chętnym proponujemy warsztaty plastyczne (pn.–pt.) w terminie uzgadnianym indywidualnie, dla grup do 30 osób (cena: szkoły – 160 zł od grupy, uniwersytety trzeciego wieku – 150 zł).
Kontakt i rezerwacja: tel/fax 22 35 55 291, e-mail: pdm@zamek-krolewski.pl