Audioprzewodniki

Stanowisko wydawania audioprzewodników oraz zestawów słuchawkowych mieści się na Parterze obok Punktu Informacji o Zamku (dawny pokój przewodników).

Audioprzewodniki oraz obowiązkowe zestawy słuchawkowe dla grup z przewodnikiem wydawane są do godz. 17.00, w piątki do 19.00


Przypominamy, że zgodnie z regulaminem zwiedzania grupy powyżej 10 osób z przewodnikiem mają obowiązek korzystania z systemu słuchawkowego.


Audioprzewodniki to specjalnie zaprogramowane urządzenia elektroniczne, które umożliwiają turyście zapoznanie się w sposób komfortowy z eksponatami muzealnymi oraz historią Zamku Królewskiego.

CENNIK:

Normalny: 18 zł

Ulgowy: 13 zł

Rodzinny: 12 zł od osoby- minimum 3 osoby

Grupowy: 8 zł od osoby- powyżej 10 osób

System słuchawkowy dla grup: 5 zł od osoby


DOSTĘPNE WERSJE JĘZYKOWE:
polska
angielska
niemiecka
rosyjska
francuska
włoska
hiszpańska
ukraińska

Z audioprzewodnikami można zwiedzać nie tylko Trasę Zamkową, ale także Galerię Lanckorońskich - Obrazy Rembrandta, Galerię Malarstwa, Rzeźby i Sztuki Zdobniczej oraz Bibliotekę Królewską z kolekcją dr. Tomasza Niewodniczańskiego. Zgodnie z kolorem trasy w systemie informacji wizualnej, kolejne jej etapy zostały oznaczone  barwą zieloną.

kontakt:

tel: 22 35 55 178

e-mail: zamek@framica.com


Posłuchaj nagrań z pozytywu z Sali Jednosłupowej

1. Taniec "Rex"
2. Intawolacja madrygału "Aljec Nademna Venus N.C." [pisownia oryginalna]

Autorem nagrań jest Maksymilian Święch – klawesynista, organista, absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie klawesynu prof. Marii Banaszkiewicz-Bryły i as. Natalii Hyżak. W swojej działalności artystycznej koncentruje się na wykonawstwie historycznym muzyki epok renesansu, baroku i klasycyzmu. W kręgu jego szczególnych zainteresowań znajduje się muzyka rodzima, zwłaszcza teatralna, oraz włoska. Równolegle ze studiami muzycznymi prowadził badania nad polskimi organami przenośnymi (pozytywy szkatulne), skonstruował w swojej pracowni trzy tego rodzaju instrumenty. Jako lider orkiestrowy zadebiutował w 2015 roku dyrygując od klawesynu operą „Antreprener w kłopotach” D. Cimarosy, do której zrekonstruował także polskojęzyczną partyturę. W roli solisty (klawesyn) wystąpił po raz pierwszy realizując swój autorski program Sprezzatura Nuova, w ramach cyklu „Moja Muzyka” w CK Zamek w Poznaniu. W 2017 roku zadebiutował fonograficznie albumem Clavicembalisti XVII. W tym samym roku powołał do działalności zespół Musica Graciana, specjalizujący się w historycznym wykonawstwie dawnej muzyki polskiej i włoskiej. Koncertuje na kopii XVII-wiecznego klawesynu Honofrio Guarraciniego oraz na jednym ze swoich pozytywów.