Przewodnicy

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z § 7 ust. 1 Regulaminu zwiedzania od 2 maja 2015 r. grupy zwiedzających mogą być oprowadzane po Zamku wyłącznie przez przewodników certyfikowanych przez nasze Muzeum.

Dzięki przekazanym niżej danym kontaktowym (patrz: Dokumenty do pobrania) usługę taką można zamówić bezpośrednio u oprowadzającego lub poprzez  działająca na terenie Zamku Agencję Przewodnicką.

Zwiedzanie z przewodnikiem możliwe jest tylko w dni powszednie. W niedziele zwiedzanie zamku odbywa się indywidualnie.

W czasie zwiedzania z przewodnikiem, grupy zorganizowane mają obowiązek korzystania z systemu słuchawkowego, który ogranicza niekorzystny wpływ hałasu i pogłosu powstałego z powodu odległości dzielącej mówiącego i słuchacza, czy obecności innych grup turystycznych w tym samym wnętrzu. Przewodnik otrzymuje mikrofon z nadajnikiem, a każdy ze zwiedzających - słuchawki.

Koszt wypożyczenia systemu słuchawkowego (wydawanie do godz. 17.00 w sezonie letnim, do godz. 15.00 –  w sezonie zimowym) – 5 zł/os.

Zamek Królewski można również zwiedzać samodzielnie lub przy pomocy audioprzewodników, które dostępne będą od 20 stycznia 2018 r. (Trasa Zamek).

Punkt wypożyczeń audioprzewodników znajduje się na Parterze w dawnym Salonie Książki Muzealnej.

Obowiązkowe zestawy słuchawkowe dla grup z przewodnikiem wydawane są do godz.:

17.00 – w sezonie letnim

15.00 – w sezonie zimowym

Dokumenty do pobrania