Partnerzy Ogrodów zamkowych

ParkM oficjalny Partner Ogrodów Zamku Królewskiego w Warszawie

Park–M to wykonawca prac związanych z formowaniem i pielęgnowaniem zabytkowych boskietów grabowych rosnących w Ogrodach Królewskich w Warszawie.

Niepowtarzalny klimat panujący w odnowionych ogrodach przy Zamku Królewskim w Warszawie to zasługa m.in. rekonstrukcji zabytkowego drzewostanu. Zabiegi tegorocznego uformowania i odmłodzenia przedwojennych boskietów grabowych powierzono ekspertom z Park – M. Firma, będąca liderem rynku krajobrazu, obok historycznych obiektów ogrodowych specjalizuje się w projektowaniu ogrodów oraz produkcji wysokiej jakości roślin.

Przy współpracy z Inwestorem eksperci wykonali profesjonalne cięcia drzew zgodnie z oczekiwaniami konserwatora zabytków i z uwzględnieniem wizji, jaka przyświecała planom architekta Adolfa Szyszko-Bohusza. Utrzymanie formowanych boskietów z lat 30. XX wieku jest dużym wyzwaniem i polega na precyzyjnej pielęgnacji grabowych szpalerów w sposób pozwalający na utrzymanie ich regularnej i eleganckiej formy. Cały proces przebiegał na kanwie założeń projektu Natura 2000, z poszanowaniem zasad ochrony krajobrazu.

Corocznie pielęgnacji zostają poddane  boskiety grabowe o imponującej wysokości 6,5 metra ułożone  w formie szpaleru, na długości ok. 1700 metrów. Rewitalizując Ogród Dolny i jego boskiety obok odtworzenia monumentalnych i wiekowych drzew niezbędne okazały się nowe, uzupełniające nasadzenia. W ramach historycznie wyznaczonych wzorów dosadzono nowe drzewa, które już w tym momencie harmonijnie komponują się z zachowanym i odnowionym drzewostanem.

Boskiety grabowe prezentują się najlepiej wtedy, kiedy są starannie przycinane i formowane. Dlatego, by zachować ich strukturę i nienaganną kondycję Park M, kolejny raz podjął się tego trudnego zadania.

Rewaloryzacja obiektu oraz dalsza współpraca z wykonawcą projektu pozwalają wierzyć, że boskiety grabowe będą dobrze zaopiekowane i utrzymają swoją perfekcyjną formę i historyczną wartość. Boskiety są, podobnie jak przed laty charakterystycznym znakiem rozpoznawczym najbliższego otoczenia Zamku Królewskiego w Warszawie.

Więcej o Park-M: www.park-m.pl


Mower oficjalny Partner Ogrodów Zamku Królewskiego w Warszawie

Mower Sp. z o.o. w Piasecznie to autoryzowany diler wiodących marek w dziedzinie zarządzania przestrzenią zieloną, w tym Husqvarna, Honda, Cramer i Wacker Neuson.

logo

Ta prężnie rozwijająca się i pełna zaangażowania firma prezentuje maszyny i urządzenia do pielęgnacji trawników i ogrodów o najwyższej jakości, charakteryzujące się niezrównaną wydajnością, a przede wszystkim zapewniające wysoki poziom komfortu użytkowania. Mając zaś na szczególnej uwadze dobro przyrody i rozumiejąc konieczność jej ochrony, w ofercie Mower Sp. z o.o. znajduje się również szeroki wachlarz produktów zapewniających maksymalną redukcję zanieczyszczeń oraz minimalną ingerencję w środowisko naturalne.

Wszystkie urządzenia dostępne w ofercie firmy odznaczają się innowacyjnością zastosowanych w nich rozwiązań, które umożliwiają perfekcyjne wykonanie każdego powierzonego im zadania. Maszyny te intuicyjnie dopasowują się do użytkownika oraz terenu, a dzięki oryginalnemu projektowi, cieszą oczy całej rodziny, stanowiąc nowoczesny i przyjazny środowisku element ogrodu, z najwyższą precyzją zapewniający jego nieustannie estetyczny wygląd.

Więcej o Mower: https://mower.pl/

logo


Emeralld oficjalny Partner Ogrodów Zamku Królewskiego w Warszawie

W sezonie 2020 w utrzymaniu jakości trawników i roślin w królewskich Ogrodach pomaga firma Emeralld.

Emeralld to pasja służąca ogrodom historycznym, parkom i obiektom sportowym, opierająca się na pracy w zgodzie z naturą. Wyselekcjonowane nasiona traw gazonowych, nawozy organiczne, specjalistyczny sprzęt do przygotowania i pielęgnacji terenów zielonych to gwarancja piękna i zdrowia, tryskającego niczym woda ze źródła. Zamkową enklawę zieleni i miejsce odpoczynku tworzymy wspólnie, z uwzględnieniem zasad ekologii i zrównoważonego rozwoju. Innowacyjne produkty zawierają naturalne substancje czynne,  m.in. kwasy humusowe, trichodermę oraz zeolit.

Emeralld to kompleksowa oferta rozwiązań i produktów skierowana do użytkowników prywatnych i profesjonalistów.

Więcej o Emeralld

logo