Make a Change: Africa Camp

Wystawa fotograficzna

Dziedziniec pałacu Pod Blachą

1 czerwca 30 sierpnia 2017 r.

Wystawa fotograficzna dzieci i młodzieży uczestniczących w projekcie Make a Change: Africa Camp, opierającym się na działaniach na rzecz edukacji ekologicznej i edukacji globalnej. Zajęcia z tych zagadnień prowadzone były w Fundacji AfriCat w Namibii i skupiały się na przybliżeniu problematyki zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska naturalnego. Społeczny wymiar projektu stanowił fakt uczestnictwa w nim osób pochodzących z różnych grup społeczno-ekonomicznych. Znalazły się wśród nich zarówno te, które samodzielnie sfinansowały podróż do Namibii i pobyt w Fundacji, jak i wychowankowie Stowarzyszenia SIEMACHA, skupiającego młodzież objętą wsparciem placówek opiekuńczo-wychowawczych.

A oto, jak pobyt w Namibii i realizację projektu wspomina jego koordynatorka, Maria Geremek:

Basia, Zuza, Klaudia, Zosia, Ola, Ania, Magda, Wiktoria, Gosia, Filip, Dawid – 11 uczestników, część z Warszawy, część ze Stowarzyszenia SIEMACHA przez dziesięć dni zwiedzało afrykańską sawannę z Make a Change. Zwiedziliśmy Windhoek, stolicę Namibii, przeżyliśmy dwie awarie samochodów i zawróciliśmy jeden samolot. Odwiedziliśmy szkołę, ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt i rezerwat. Widzieliśmy lwa, geparda, lamparta, a nawet najbardziej zagrożone – likaony. Każdy dostał do ręki aparat i dokumentował to, co przeżywa. Każdy widział to samo, a uchwycił coś całkiem innego. Realizacja własnych marzeń poprzez wprowadzanie w swoim życiu stopniowo małych zmian może prowadzić nas do wielkich osiągnięć – to filozofia, w oparciu o którą stworzyłam Make a Change.

Make a Change to też blog o wyprawach do Afryki i o mojej pracy z dzikimi zwierzętami. Z mojej filozofii działania i doświadczeń zdobytych w pracy weterynarza w ramach projektów realizowanych w Afryce i w Meksyku zrodził się pomysł organizacji spotkań w szkołach z młodymi ludźmi oraz wyjazdów edukacyjnych dla tej grupy wiekowej.

Celem projektów szkolnych i wyjazdowych jest pomoc w edukowaniu młodzieży otwartej, tolerancyjnej i myślącej globalnie. Fundacji Make a Change przyświeca zasada społecznej odpowiedzialności. Wszystkimi działaniami staram się kierować tak, aby przynosiły pozytywne efekty społeczeństwu, czyli nam wszystkim. Organizowane przez Make a Change wyjazdy dla młodzieży z założenia przyczyniają się również do wzmocnienia osób znajdujących się w trudniejszej sytuacji materialnej oraz do budowania więzów między młodymi ludźmi pochodzącymi często z zupełnie odmiennych środowisk.

Make a Change,
Maria Geremek
www.makeachange.pl

s