Ceny biletów i godziny otwarcia

 
       
  •  

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że 4 maja br. dyrektor Zamku Królewskiego  w Warszawie, prof. Wojciech Fałkowski w obecności wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego, prof. Piotra Glińskiego oraz prezesa Zarządu KGHM Polska Miedź – Mecenasa Zamku, Marcina Chludzińskiego otworzył Bramę Zegarową i zaprosił do zwiedzania naszego muzeum.

Oznacza to, że zgodnie z ogłoszonym przez Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego drugim etapem odmrażania gospodarki, od 4 maja br. Zamek Królewski w Warszawie wznowił działalność na zasadach zawartych w nowym regulaminie zwiedzania, uwzględniającym respektowanie przyjętych norm bezpieczeństwa.

Muzeum będzie czynne w dni powszednie: od poniedziałku do piątku w godzinach: 12.0017.00; w soboty i niedziele – od 10.00 do 17.00. Ostatnie wejście  - na pół godziny przed zamknięciem. Obowiązywać będzie wyłącznie zwiedzanie indywidualne, przy zachowaniu limitu do 100 osób na godzinę. Wejście tylko przez Bramę Zegarową.

Nowa Trasa Królewska uwzględnia najatrakcyjniejsze elementy ekspozycji zamkowych: Salę Canaletta, Dawną Izbę Audiencjonalną, Sypialnię, Garderobę, Gabinet Króla, Salę Tronową, Rycerską, Wielką, Salę Rady oraz Pokoje Królewiczowskie, w których można zobaczyć wielkoformatowe obrazy Jana Matejki i Salę Senatorską.

Ceny biletów: 15 zł (normalny) i 8 zł (ulgowy), 1 zł dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 16 lat (oraz pozostałych grup uprzywilejowanych - na mocy Zarządzenia 797 Dyrektora Zamku) W środy wstęp bezpłatny.

Audioprzewodniki w cenie 13 zł wydawane są do godz. 16.00, aplikacja 8 zł

W godzinach otwarcia Zamku zapraszamy do nowego sklepu muzealnego. Wśród dostępnych publikacji polecamy zwłaszcza katalog  przyszłej wystawy  Dolabella. Wenecki malarz Wazów w specjalnej cenie promocyjnej 45 zł.

Ogrody zamkowe są dostępne codziennie w godz. 10.0021.00.

Nie rezygnujemy z naszej działalności online! Zachęcamy do korzystania z przygotowanych dla Państwa materiałów multimedialnych na stronie internetowej  i portalach społecznościowych Zamku. Polecamy nowe informacje na temat dzieł z naszej kolekcji, Królewską szkołę online, cykle koncertowe, filmy na temat konserwacji dzieł, webinaria oraz wirtualne zwiedzanie!

Zapewniamy, że nasza instytucja, dalej pracując w rygorze sanitarnym, dba  o bezpieczeństwo zwiedzających.

Relacja z Nocy Muzeum po królewsku – wirtualne zwiedzanie Zamku Królewskiego >

Relacja z otwarcia Zamku>