Nowości wydawnicze

Anita Chiron-Mrozowska, Bacciarellówka – pracownia i szkoła artystyczna króla Stanisława Augusta

Książka, której bohaterem jest budynek – Bacciarellówka, znana dziś jako Pałac Ślubów.

W przeszłości mieściły się tam mieszkanie i pracownia Marcella Bacciarellego, nadwornego malarza króla Stanisława Augusta. Monarcha powierzył artyście utworzenie Malarni, chciał również założyć pierwszą polską akademię sztuk pięknych. Niestety, do końca nie zrealizował swoich planów, ale powstała tu Malarnia była jednym z najznakomitszych ośrodków kształcenia artystycznego w tej części Europy.

Publikacja ma charakter naukowego eseju. Odkrywa mało znaną historię  budynku, nierozerwalnie związanego z panoramą warszawskiego Starego Miasta. Opisuje system kształcenia artystycznego w Europie i próby jego przeniesienia na grunt polski. Zdradza także niektóre kulisy z życia towarzyskiego na dworze króla Stanisława Augusta.

Cena : 19 zł


Dominika Jackowiak, Magda Tworzowska (tekst); Agata Juszczak (ilustracje), Marcello Bacciarelli dla ciekawych

Niewielka książeczka o Marcellu Bacciarellim dla ciekawych, ciekawskich i chwilowo zaciekawionych, czyli dla dzieci niemal w każdym wieku. W środku – zagadki, kolorowanki, niebanalne wyzwania i intrygująca opowieść. Dużo wiedzy i dużo zabawy.

Cena: 9,90 zł


Rok Wazowski 2019

Elegancki, gustownie ilustrowany przewodnik po wydarzeniach Roku Wazowskiego w Zamku Królewskim w Warszawie, połączony z kalendarium na rok 2019, to doskonały prezent dla każdego miłośnika sztuki.

Każdy tydzień rozplanowany jest na dwóch stronach. Kalendarium zdobią zdjęcia dzieł sztuki z zamkowej kolekcji, nie brakuje miejsca na własne notatki. Dodatkową zaletę stanowi poręczny format. Do wyboru – dwie okładki z dziełami sztuki znajdującymi się w zamkowych zbiorach.

Cena: 19,90 zł ( cena na Targach Książki Historycznej 9.95 zł )