Noc Muzeum po królewsku – wirtualne zwiedzanie Zamku Królewskiego w Warszawie

Noc Muzeum po królewsku

Wirtualne zwiedzanie Zamku Królewskiego w Warszawie

Szanowni Państwo,

tegoroczna edycja Nocy Muzeów w Zamku Królewskim w Warszawie, która odbyła się 16 maja, miała oprawę wyjątkową: wirtualne oprowadzanie to nasza edukacyjna nowość!

Pasjonaci historii i eksperci naukowi Zamku zaprosili gości na spacer po królewskich salach, opowiedzieli o ich symbolice, przybliżyli zagadnienia z dziedziny historii, historii sztuki i dawnej obyczajowości. Fachowy komentarz przywołał atmosferę XVIII wieku i oddał specyfikę królewskiego dworu, zachęcił przy tym, by dać się porwać muzyce i tańcom z tego okresu. Każdy widz mógł wejść w rolę królewskiego gościa, który zostaje dopuszczony do zamkowych tajemnic, poznać gust artystyczny ostatniego króla Polski, postacie z jego politycznego otoczenia, a także… XVIII-wieczną Warszawę na unikatowej serii wedut Canaletta.

Wszystkim, którzy nie mogli uczestniczyć w specjalnym oprowadzaniu na żywo, polecamy dostępne niżej nagranie tego wyjątkowego spaceru.

Zapraszamy również na na archeologiczną wystawę plenerową Tajemnice zamkowych Ogrodów, którą udostępniliśmy w Ogrodzie Dolnym tuż po Nocy Muzeów.