Wieczór z Sopockim Teatrem Tańca: "Wszystko, co widać. OHIO", 23 sierpnia 2019 r.

 
       
  • Sopocki Teatr Tańca, fot. Dominik Staniszewski (1)
  • Sopocki Teatr Tańca, fot. Dominik Staniszewski (2)
  •  

Wieczór z Sopockim Teatrem Tańca:

Wszystko, co widać. OHIO

23 sierpnia 2019 r.

godz. 20.00

Arkady Kubickiego

Koncepcja, scenariusz, reżyseria, choreografia, kostiumy, scenografia i wykonanie: Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk

Muzyka: Mariusz Noskowiak

Głosu May użyczyła: Sylwia Góra-Weber

Wizualizacje: Łukasz Boros

Oświetlenie: Rico

Po ponad dekadzie autorski duet Czajkowska–Krawczyk ponownie sięga do dzieł wybitnego dramaturga – Samuela Becketta. Tym razem punktem wyjścia stał się tekst Impromptu "Ohio", ale całość utkana jest również z wątków i obrazów Pierwszej miłości, Kroków, Katastrofy czy nawet Czekając na Godota. Widzowie znajdą wiele znaków i niuansów nawiązujących do dzieł wielkiego Irlandczyka, ale twórcy przedstawienia pragną, by również ci, którzy nie są koneserami tej twórczości, mogli głęboko przeżyć ich opowieść. Opowieść o jedności, dezintegracji, rytmach, oraz absurdach życia, marzeniach, miłości i śmierci...


Sopocki Teatr Tańca został założony w 1998 r. przez parę dyplomowanych tancerzy i choreografów – Joannę Czajkowską i Jacka Krawczyka. Ma w swoim dorobku 50 spektakli, które prezentował na wielu festiwalach tańca współczesnego i teatrów alternatywnych w Polsce oraz za granicą, m.in. w Czechach, Portugalii, Niemczech, Rumunii, Szwecji, Finlandii, Estonii, Indonezji, Mołdawii, Bułgarii, Austrii, Argentynie, Hiszpanii, Rosji, Szwajcarii, Chinach, we Francji, Włoszech, na Słowenii, Litwie i Białorusi.

Oboje założyciele teatru otrzymali od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaki honorowe "Zasłużony dla Kultury Polskiej". Jacek Krawczyk jest laureatem Nagrody Teatralnej Marszałka Województwa Pomorskiego 2005, a Joanna Czajkowska – Sopockiej Muzy 2015.

Twórcy są zainteresowani tworzeniem teatru, w którym wartość intelektualna, wizualna i ruchowa stanowią pełnię. Nie odżegnują się też od emocji. Z Sopockim Teatrem Tańca pracuje stały zespół tancerzy, działa przy nim też Grupa Projektowa, która stanowi swego rodzaju „preludium” do zespołu głównego.

Wstęp bezpłatny

Liczba miejsc ograniczona!

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w zaproponowanym repertuarze

Informacje: tel. (22) 35 55 170, e-mail: ttaraszkiewicz@poczta.onet.pl

Projekt powstał przy wsparciu finansowym Urzędu m.st. Warszawy

log1

Mecenas Zamku Królewskiego w Warszawie – Muzeum:

kghm

Partnerzy projektu:

log 2

Sponsorzy:

log3

Patroni medialni:

log 4