Wieczór z Mozartem w wykonaniu orkiestry Warsaw Camerata & Pawła Kowalskiego, 24 sierpnia 2019 r.

 
       
  • Orkiestra Warsaw Camerata
  • Paweł Kowalski
  • Orkiestra Warsaw Camerata i Paweł Kos-Nowicki
  •  

Wieczór z Mozartem w wykonaniu orkiestry Warsaw Camerata & Pawła Kowalskiego

24 sierpnia 2019 r.

godz. 19.00

Arkady Kubickiego

Wykonawcy:

orkiestra Warsaw Camerata

Paweł Kowalski – fortepian

Paweł Kos-Nowicki – dyrygent

W programie:

Divertimento B-dur KV139

Sonata B-dur 333

Koncert fortepianowy A-dur  KV 414

Serenata notturna KV 239

Podczas tegorocznego koncertu w ramach Królewskich Arkad Sztuki orkiestrze Warsaw Camerata pod batutą Pawła Kosa-Nowickiego towarzyszyć będzie wybitny pianista Paweł Kowalski – jeden z najbardziej wszechstronnych polskich muzyków, wykonujący ponad czterdzieści utworów na fortepian i orkiestrę: od Mozarta, Chopina, do Panufnika, Kilara oraz Góreckiego, recitale, muzykę kameralną, filmową i jazz. Muzyk jako pierwszy po Krystianie Zimermanie zagrał w Warszawie Koncert fortepianowy Witolda Lutosławskiego pod dyrekcją samego kompozytora.


Warsaw Camerata to wszechstronna orkiestra wykonująca muzykę od baroku po współczesność. W jej skład wchodzą artyści najważniejszych warszawskich instytucji muzycznych, m.in. Filharmonii Narodowej i Polskiej Orkiestry Radiowej.

Od początku jej szefem artystycznym jest dyrygent Paweł Kos-Nowicki. Pod jego batutą orkiestra wykonała ponad 250 koncertów. Warsaw Camerata wywodzi się z Nowej Orkiestry Kameralnej, która w latach 2000–2010 koncertowała w wielu znaczących salach koncertowych, w tym w: Filharmonii Narodowej, Teatrze Wielkim i Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego. Muzycy współpracowali z najwybitniejszymi artystami polskimi i zagranicznymi. Orkiestrę prowadził m.in. Ch. Hogwood, a zespół akompaniował takim osobowościom jak E. Kirkby, E. Connell i M. Chance.

Orkiestra jest gospodarzem organizowanych od 2008 r. warszawskich Letnich Festiwali Nowego Miasta, podczas których prezentowana jest zarówno znana, jak i zapomniana muzyka polska. Realizuje też stały cykl koncertowy Warsaw Camerata a la carte!, którego program słuchacze wybierają w drodze głosowania.

Paweł Kowalski (ur. 1965) studiował w Kolonii, Warszawie oraz Vancouver. Występował w 40 krajach na czterech kontynentach, we wszystkich polskich filharmoniach oraz w wielu prestiżowych salach koncertowych na całym świecie, m.in.: w Salle Pleyel w Paryżu, Konzerthaus w Berlinie, Tonhalle w Zurychu, Casa de la Cultura w Buenos Aires, grał również z Orquesta Sinfónica de Chile w Santiago. Brał udział w kilkunastu festiwalach europejskich, koncertował z orkiestrą Sinfonia Varsovia pod dyrekcja Yehudi Menuhina, z orkiestrami radiowymi: w Berlinie, Oslo, Zagrzebiu, Katowicach i Warszawie, oraz z orkiestrami filharmonicznymi w Europie. Dokonał nagrań dla radia i telewizji w wielu krajach Europy oraz nagrał płyty z utworami Chopina, Beethovena, Brahmsa, Zarębskiego i Panufnika.

Wstęp bezpłatny

Liczba miejsc ograniczona!

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w zaproponowanym repertuarze

Informacje: tel. (22) 35 55 170, e-mail: ttaraszkiewicz@poczta.onet.pl

Projekt powstał przy wsparciu finansowym Urzędu m.st. Warszawy

log1

Mecenas Zamku Królewskiego w Warszawie – Muzeum:

kghm

Partnerzy projektu:

log 2

Sponsorzy:

log3

Patroni medialni:

log 4