Ferie po Królewsku online, w siedmiu Rezydencjach Królewskich

 
     
 • Ferie po Królewsku online, w siedmiu Rezydencjach Królewskich
 • Ferie po Królewsku online, w siedmiu Rezydencjach Królewskich
 • Ferie po Królewsku online, w siedmiu Rezydencjach Królewskich
 • Ferie po Królewsku online, w siedmiu Rezydencjach Królewskich
 • Ferie po Królewsku online, w siedmiu Rezydencjach Królewskich
 • Ferie po Królewsku online, w siedmiu Rezydencjach Królewskich
 • Konferencja prasowa - 4 stycznia 2021 r.
 • Konferencja prasowa - 4 stycznia 2021 r.
 • Konferencja prasowa - 4 stycznia 2021 r.
 • Konferencja prasowa - 4 stycznia 2021 r.
 • Konferencja prasowa - 4 stycznia 2021 r.
 • Konferencja prasowa - 4 stycznia 2021 r.
 • Konferencja prasowa - 4 stycznia 2021 r.
 • Konferencja prasowa - 4 stycznia 2021 r.
 • Konferencja prasowa - 4 stycznia 2021 r.
 •  


Ferie po Królewsku online,
w siedmiu Rezydencjach Królewskich

Po raz pierwszy siedem Rezydencji Królewskich przygotowało wspólną akcję dla dzieci i młodzieży na przerwę zimową - Ferie po królewsku online, której organizatorem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Codziennie, przez 14 dni, od 4 do 17 stycznia na stronach internetowych instytucji biorących udział w akcji oraz na ich profilach w mediach społecznościowych będą publikowane propozycje online dla dzieci. Wirtualne spacery, muzyczne warsztaty, bajki  i legendy dla najmłodszych oraz atrakcyjne spotkania ze znanymi youtuberami uzupełnią programy indywidualne przygotowane przez każdą z Rezydencji.

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wraz z siedmioma Rezydencjami Królewskimi: Zamkiem Królewskim w Warszawie, Zamkiem Królewskim na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim  w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka i Muzeum Narodowym w Lublinie przygotował program na czas ferii dla uczniów, w odpowiedzi na sytuację epidemiologiczną w kraju.

Ideą projektu jest zachęcenie uczniów do spędzania czasu wolnego w otoczeniu kultury poprzez internetowe łącza. W akcji udział wezmą znani youtuberzy i influencerzy. Nie zabraknie także popularnych postaci znanych z ekranów telewizyjnych, które poprowadzą wirtualne spotkania dla dzieci z przestrzeni muzealnych.

Podobnie, jak w przypadku programu Darmowy listopad w Rezydencjach Królewskich, celem akcji jest zwiększanie dostępności do narodowych instytucji kultury, promocja edukacji poprzez sztukę oraz wzrost uczestnictwa w kulturze, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Codziennie, przez 14 dni, na stronach internetowych i kanałach mediów społecznościowych: Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, będą publikowane propozycje dla dzieci i młodzieży na każdym etapie edukacji.

W godzinach przedpołudniowych rezydencje zaproszą do zwiedzania zabytkowych sal i poznawania kolekcji podczas wirtualnych spacerów z Idą Nowakowską z cyklu Muzeum oczami dziecka, a Piotr Rubik zaprosi na warsztaty wokalne  z serii Muzyczne spacery po Rezydencjach Królewskich

Gościem specjalnym pierwszego odcinka muzycznej opowieści będzie Ala Tracz wraz z siostrą, Aleksandrą. Na najmłodsze pociechy będą czekać baśnie i legendy. Ich wyobraźnię będzie rozbudzać Joanna Moro i Agata Załęcka – dzięki lekturze Królewskich bajek.  Atrakcją dla młodzieży będą  z pewnością znani youtuberzy i influencerzy, którzy na swoich kanałach zaskoczą Zamkowymi trendami.

Codziennie, o różnych porach dnia, uczestnicy akcji będą mieli możliwość goszczenia w innej rezydencji! Śniadanie na Wawelu, popołudnie w Warszawie, a bajka na dobranoc z Malborka – takie rzeczy są możliwe tylko online! Warsztaty, webinaria, przedstawienia, filmy i konkursy z nagrodami, to tylko niektóre z atrakcji oferowanych przez rezydencje w programach indywidualnych. Aktualne informacje znajdują się na stronach poszczególnych Rezydencji.


Królewskie bajki

Muzeum oczami dziecka

Muzyczne spacery po Rezydencjach Królewskich

Królewski teledysk do piosenki Piotra Rubika pt. Niech mówią, że to nie miłość w ramach cyklu Muzyczne spacery po Królewskich Rezydencjach Zapraszamy do wspólnego śpiewania z Piotrem Rubikiem - w trakcie warsztatów Muzycznych spacerów po Królewskich Rezydencjach. Codziennie od 11 do 17 stycznia 2021 premiera nowego odcinka serii, a w nim warsztaty na których Piotr Rubik będzie uczył wykonania piosenki Niech mówią, że to nie miłość

Zaśpiewajcie ją także i Wy!

Jeżeli lubicie śpiewać i chcecie wziąć udział we wspólnej akcji to prześlijcie nam filmik z Waszym wykonaniem piosenki Niech mówią, że to nie miłość na adres: feriepokrolewsku@zamek-krolewski.pl, zgodnie z Regulaminem.

Powstanie w ten sposób wyjątkowy królewski teledysk naszej akcji Ferie po królewsku online w siedmiu Rezydencjach Królewskich. Tekst piosenki do pobrania

Zasady udziału w akcji Królewski teledysk.#FeriePoKrólewsku

Zamkowe trendy


Znajdź nas: #feriepokrólewsku, polub, subskrybuj – bądź na bieżąco!

Ferie online nie mają granic – możesz być wszędzie!

Zamek Królewski na Wawelu

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

Muzeum Zamkowe w Malborku

Muzeum Okręgowe w Zamku Królewskim w Sandomierzu

Muzeum Narodowym w Lublinie

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Organizatorem akcji jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Projekt jest zrealizowany w 7 Rezydencjach Królewskich: Zamku Królewskim w Warszawie, Zamku Królewskim na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Muzeum Narodowe w Lublinie.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: TVP ABC i Polskie Radio S.A.


Oferta edukacyjna Zamku Królewskiego w Warszawie

na czas ferii zimowych 2021 r.

Ferie w Zamku

I. Zamek jakiego nie znacie - filmy edukacyjne z quizami

W poniedziałki i w czwartki zapraszamy rodziny na krótkie filmy edukacyjne dostępne na naszych kanałach społecznościowych. Opowiemy o królewskich zwyczajach i o przedmiotach, z których na pewno korzystali dawni władcy. Filmom towarzyszyć będą quizy, zagadki a czasami nawet warsztaty plastyczne do wykonania wspólnie w rodzinnym gronie.

Zadania plastyczne i linki do materiałów znajdziecie Państwo w opisach naszych filmów na YouTube.

Tematy filmów:

Tajemnice królewskich koron, Dominika Jackowiak

Złote i srebrne skarby Zamku Królewskiego w Warszawie, Sławomir Szczocki

Białe złoto - o królewskiej porcelanie, herbacie i nie tylko, Agnieszka Lichacz

Duch w Zamku, Tomasz Drapała


II. Zobacz jak tu pięknie – wirtualne zwiedzanie z Adamem Ferencym

Znany polski aktor, zaprezentuje w cyklu filmów najważniejsze zabytki Zamku Królewskiego w Warszawie: obrazy, rzeźby, meble, porcelanę. Natomiast przenikliwe oko kamery pokaże więcej niż można dostrzec zwiedzając wnętrza zamkowe. zobacz więcej >

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

d