Balonowy Cud nad Wisłą

Balonowy Cud nad Wisłą

14 do 16 sierpnia 2020 r. – w Warszawie

15 sierpniaOgrody Dolne Zamku Królewskiego

Zamek Królewski w Warszawie bierze udział w Balonowym Cudzie nad Wisłą – malowniczym widowisku upamiętniającym obchody 100-lecia Bitwy Warszawskiej. Start "lisa", czyli balonu  z kilkunastometrową biało-czerwoną flagą, za którym będą podążać kolejni piloci z Ogrodu Dolnego Zamku Królewskiego zaplanowany został na 15 sierpnia br. w godzinach: 17.3018.00. Replikę Montgolfiery pilotować będzie Mateusz Rękas, zdobywca m.in. Pucharu Gordona Bennetta.

logo

Pozostałe starty balonów, które będą miały miejsce od 14 do 16 sierpnia, zarówno rano, jak  i wieczorem, przewidziano m.in. z: terenu wyścigów konnych na Służewcu, stadionu PGE Narodowy, z kampusu SGGW na Ursynowie, parku Skaryszewskiego, terenu łąk wokół PKOL-u.

Kolorowe, radosne czasze balonów na ogrzane powietrze widoczne będą z daleka. Można je będzie podziwiać z okien, poprzez relacje medialne oraz w social mediach.

W imprezie udział wezmą najlepsi polscy piloci, m.in. Jacek Bogdański, również zdobywca Pucharu Gordona Bennetta i Daria Goławska-Dutkiewicz, aktualna Mistrzyni Świata Kobiet. To pierwsze tego typu wydarzenie w Warszawie a Cud staje się symboliczny.PROGRAM (szczegóły https://fiestybalonowe.pl/ )

Daty, godziny i miejsca mogą ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych. Zachęcamy do śledzenia informacji na fanpejdżach i stronach internetowych organizatorów, gdzie również będzie można uzyskać informacje na temat ewentualnej możliwości przelotu balonem.


14 sierpnia 2020 r.


ok. 16:00 – 17:00 – przeloty samolotu z banerem Balonowy Cud nad Wisłą

godz. 17:00 – 18:00 – loty widokowe na uwięzi

ok. 18:00 – start balonów z flagami z Ogrodów Dolnych Zamku Królewskiego,

następnie ok. 18.30 wystartują balony z różnych lokalizacji Warszawy


15 sierpnia 2020 r.


godz. 6:00 – starty balonów w całej Warszawie

od godz.18:00
– start balonów z PGE Narodowy oraz z Ogrodów Dolnych Zamku Królewskiego i innych warszawskich lokalizacji
– loty balonów na uwięzi m.in. z Poniatówki, Plaży Romantycznej.

logo