Ceny biletów i godziny otwarcia

Zamek jest otwarty od wtorku do piątku w godzinach: 11.00 18.00; w soboty i niedziele – od 10.00 do 18.00. Ostatnie wejście na godzinę przed zamknięciem. Obowiązuje zachowanie limitu do 150 osób na godzinę. Wejście przez Bramę Zegarową.

Trasa Królewska uwzględnia oprócz najatrakcyjniejszych elementów ekspozycji zamkowych: Sali Canaletta, Dawnej Izby Audiencjonalnej, Sypialni, Garderoby, Gabinetu Króla, Sali Tronowej, Rycerskiej, Wielkiej, Sali Rady oraz Pokojów Królewiczowskich, w których można zobaczyć wielkoformatowe obrazy Jana Matejki i Sali Senatorskiej także wystawę "Szablą i krzyżem" Pokaz obrazu Jana Henryka Rosena w stulecie Cudu nad Wisłą 1920, Kolekcję militariów, Galerię Rzeźby oraz Pokaz naczyń z serwisu sułtańskiego ze zbiorów polskich.

Ceny biletów: 25 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy), 1 zł dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 16 lat; dzieci do lat 7 zwiedzają za darmo. W środy wstęp bezpłatny.

Audioprzewodniki w cenie 13 zł wydawane są do godz. 17.00; aplikacja – 8 zł. Możliwość zwiedzania z przewodnikami w grupach do 10 osób.

Ogrody zamkowe są dostępne codziennie w godz. 10.00 21.00.


Nie rezygnujemy z naszej działalności online! Zachęcamy do korzystania z przygotowanych dla Państwa materiałów multimedialnych na stronie internetowej  i portalach społecznościowych Zamku. Polecamy nowe informacje na temat dzieł z naszej kolekcji, Królewską szkołę online, cykle koncertowe, filmy na temat konserwacji dzieł, webinaria oraz wirtualne zwiedzanie!

Zapewniamy, że nasza instytucja, dalej pracując w rygorze sanitarnym, dba  o bezpieczeństwo zwiedzających.