Aktualności

 
       
  • foto: MKiDN, Danuta Matloch
  • foto: MKiDN, Danuta Matloch
  • foto: MKiDN, Danuta Matloch
  • foto: MKiDN, Danuta Matloch
  • foto: MKiDN, Danuta Matloch
  •  

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że 4 maja br. dyrektor Zamku Królewskiego  w Warszawie, prof. Wojciech Fałkowski w obecności wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego, prof. Piotra Glińskiego oraz prezesa Zarządu KGHM Polska Miedź – Mecenasa Zamku, Marcina Chludzińskiego otworzył Bramę Zegarową i zaprosił do zwiedzania naszego muzeum.

Oznacza to, że zgodnie z ogłoszonym przez Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego drugim etapem odmrażania gospodarki, od 4 maja br. Zamek Królewski w Warszawie wznowił działalność na zasadach zawartych w nowym regulaminie zwiedzania, uwzględniającym respektowanie przyjętych norm bezpieczeństwa.

Muzeum czynne jest w dni powszednie: od wtorku do piątku w godzinach: 12.0017.00; w soboty i niedziele – od 10.00 do 17.00. Ostatnie wejście – na pół godziny przed zamknięciem. Obowiązuje wyłącznie zwiedzanie indywidualne, przy zachowaniu limitu do 100 osób na godzinę. Wejście tylko przez Bramę Zegarową,która w dni zwiedzania czynna jest do godz. 20.00.

Skrócona, ale uwzględniająca najatrakcyjniejsze elementy ekspozycji zamkowych Trasa Królewska, poza Salą Canaletta, Dawną Izbą Audiencjonalną, Sypialnią, Garderobą, Gabinetem Króla, Salą Tronową, Rycerską, Wielką oraz Salą Rady, od 29 maja 2020 r. obejmie także Pokoje Królewiczowskie i Salę Senatorską Ceny biletów: 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy); od 29 maja br.: 15 zł (normalny) i 8 zł (ulgowy). W środy wstęp bezpłatny.

W godzinach otwarcia Zamku zapraszamy do nowego sklepu muzealnego. Wybrane publikacje zostały objęte rabatem -20%! Wśród nich polecamy zwłaszcza katalog do przyszłej wystawy  Dolabella. Wenecki malarz Wazów w specjalnej cenie promocyjnej 45 zł.

Przypominamy o możliwości skorzystania z audioprzewodnika w formie aplikacji. Pobiera się go za pomocą kodu QR, który jest dostępny w kasie biletowej. Obecnie audioprzewodnikibezpłatne i obowiązują na aktualnej – skróconej – trasie zwiedzania.

Dłużej, bo w godz. 10.0020.00 w dni zwiedzania otwarte są Ogrody zamkowe (UWAGA! 27 maja Ogrody będą dostępne w godz. 16.0020.00)..

Po udostępnieniu od 29 maja br. kolejnych wnętrz – Pokojów Królewiczowskich i Sali Senatorskiej, mamy nadzieję na sukcesywne otwieranie kolejnych tras zwiedzania. Nie rezygnujemy też z naszej działalności online! Zachęcamy do korzystania z przygotowanych dla Państwa materiałów multimedialnych na stronie internetowej  i portalach społecznościowych Zamku. Polecamy nowe informacje na temat dzieł z naszej kolekcji, Królewską szkołę online, cykle koncertowe, filmy na temat konserwacji dzieł, webinaria oraz wirtualne zwiedzanie!

Instytucja nasza, dalej pracując w rygorze sanitarnym, dba  o bezpieczeństwo nie tylko zwiedzających, ale i swoich pracowników, powierzając im przede wszystkim zdalne wykonywanie obowiązków. Pracę stacjonarną podejmują tylko ci, których obecność jest niezbędna na określonym stanowisku, z zachowaniem jednak systemu rotacyjnego.

Relacja z Nocy Muzeum po królewsku – wirtualne zwiedzanie Zamku Królewskiego >

Relacja z otwarcia Zamku:

Dokumenty do pobrania

KOMUNIKATY:

27 maja 2020 r. - Ogrody Zamku Królewskiego otwarte będą od godziny 16.00