PLANOWANE:

Termin: 21 stycznia 2023 r. godz. 10.00

Zapisy (od początku stycznia 2023 r.) prosimy przesyłać na adres: mprzypkowska@zamek-krolewski.pl

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona. Zdjęcia z wydarzenia będą publikowane na naszych mediach społecznościowych.


Archiwum spotkań:

Planowana w Zamku wystawa miejskich pejzaży autorstwa Bernarda Belotta będzie dla młodzieży znakomitą okazją nie tylko do poznania widoków najpiękniejszych miast XVIII wieku ale możliwością przypomnienia sobie o ówczesnych odkryciach naukowych, teoriach filozoficznych i nazwiskach członków słynnej "republice de lettres". Spotkanie z wedutami Canaletta da także sposobność do zastanowienia się na ile współczesna zjednoczona Europa jest echem czasów, gdy rodziły się koncepcje nowoczesnych państw. Zapraszamy nauczycieli języka polskiego i historii do wspólnego projektu edukacyjnego, który scenariusz naszej lekcji muzealnej Początki nowoczesnej Europy. Panorama XVIII wieku w obrazach Canaletta dla szkół ponadpodstawowych wzbogaci o Państwa ekspercką wiedzę i treści, których nowoczesna edukacja dzisiaj oczekuje. Nauczyciele uzyskają zaświadczenie o uczestnictwie w projekcie. Ich klasy zostaną zaproszone na darmowe lekcje na wystawie poprowadzone przez zamkowych edukatorów w oparciu o wypracowany wspólnie scenariusz.

Harmonogram spotkań:

28 września 2022 r., godz. 18.00 -19.15 - webinar Między rzeczywistością a kaprysem. Europa czasów oświecenia w wedutach z epoki.

1 października 2022, godz. 10.00 -13.30 - spotkanie stacjonarne w Zamku na wystawie Bernardo Belotto. W 300. rocznicę urodzin malarza.

 

Trwająca w Zamku wystawa obrazów z kolekcji Accademia Carrara prezentuje jedne z najgłośniejszych nazwisk włoskiego malarstwa renesansowego takich jak: Giovanni Bellini, Paolo Veronese czy Sandro Botticelli. Różnorodność ikonograficzna i tematyczna dzieł daje okazję nie tylko do przypomnienia tych wybitnych twórców ale także do prześledzenia najważniejszych wątków związanych z epoką odrodzenia. Oczywista w tym przypadku fascynacja antykiem jest tylko jedną z narracji, którą zaproponujemy Państwu podczas wspólnych warsztatów. 

 

W 200. rocznicę śmierci twórcy słów hymnu narodowego 2022 został ogłoszony rokiem Józefa Wybickiego. Z tej okazji zapraszamy nauczycieli klas IV-VIII oraz szkół ponadpodstawowych na warsztaty i lekcję pokazową, w której jest on jednym z głównych bohaterów. Będzie to dla Państwa okazja do przyjrzenia się naszym zajęciom zatytułowanym KSIĘSTWO WARSZAWSKIE – MAŁE PAŃSTWO WIELKICH NADZIEI, które opracowaliśmy specjalnie dla przybliżenia sylwetki tej ważnej dla polskiej historii postaci. 

 

Uczestnicy wykładu otrzymują bezpłatną wejściówkę na wystawę uprawniającą do indywidualnego zwiedzenia wystawy tego dnia.

 

11. 09.2021, godz. 11:00 – 12:30. Spotkanie integracyjne połączone z oprowadzaniem po wystawie Świat Rembrandta. Artyści. Mieszczanie. Odkrywcy.

06.10.2021, godz. 18:00 - 19:30. Spotkanie na Zoom połączone z prezentacją dzieł z wystawy Caravaggio i inni mistrzowie. Prowadzenie historyk sztuki Przemysław Głowacki

16.10.2021, godz. 11:00 - 13:00. Spotkanie w pracowni edukacyjnej Zamku, wspólne wypracowanie scenariusza lekcji muzealnej na wystawie Caravaggio i inni mistrzowie dla klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz klas szkół ponadpodstawowych.

Nauczyciele uzyskają zaświadczenie o uczestnictwie w projekcie. Ich klasy zostaną zaproszone na darmowe lekcje na wystawie poprowadzone przez zamkowych edukatorów w oparciu o wypracowany wspólnie scenariusz.

 

03.10.2020 (sobota) godz. 10.00 (I grupa), godz. 12:00 (II grupa) spotkanie na wystawie w Zamku Królewskim w Warszawie (ok. 90 min).

Zagadnienia i kręgi tematyczne :

Prowadzenie: historyczka sztuki Monika Przypkowska, Zamek Królewski w Warszawie

KONTAKT: mprzypkowska@zamek-krolewski.pl


 

Zapraszamy do śledzenia naszego profilu Edukacja w Zamku Królewskim w Warszawie

 


Source URL: https://zamek-krolewski.pl/node/661