Ogrody zamkowe

Ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie otwarte są codziennie od godz. 10.00 do godz. 20.00. Zwiedzających prosimy o stosowanie się do ograniczeń związanych z unikaniem niebezpieczeństwa rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19 (regulamin zwiedzania Ogrodów)

Wstęp wolny.

Odtworzone Ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie powróciły do biegu historii nierozerwalnie związanego z istnieniem Zamku, charakterem Starego Miasta, a także panoramy od strony Wisły i układu całej skarpy warszawskiej, której są elementem. Ukończona w 2019 roku rewaloryzacja Ogrodu Dolnego dopełnia dzieła restytucji monarszej siedziby i symbolicznie również całego Starego Miasta. Nowa przestrzeń rekreacyjna o cechach publicznego parku stała się bijącym na nowo "sercem stolicy”.


Emeralld – oficjalny Partner Ogrodów Zamku Królewskiego w Warszawie

W sezonie 2020 w utrzymaniu jakości trawników i roślin w królewskich Ogrodach pomaga firma Emeralld.

Emeralld to pasja służąca ogrodom historycznym, parkom i obiektom sportowym, opierająca się na pracy w zgodzie z naturą.

Wyselekcjonowane nasiona traw gazonowych, nawozy organiczne, specjalistyczny sprzęt do przygotowania i pielęgnacji terenów zielonych to gwarancja piękna i zdrowia, tryskającego niczym woda ze źródła.

Zamkową enklawę zieleni i miejsce odpoczynku tworzymy wspólnie, z uwzględnieniem zasad ekologii i zrównoważonego rozwoju. Innowacyjne produkty zawierają naturalne substancje czynne,  m.in. kwasy humusowe, trichodermę oraz zeolit.

Emeralld to kompleksowa oferta rozwiązań i produktów skierowana do użytkowników prywatnych i profesjonalistów.

Więcej o Emeralld