Warszawska Opera Kameralna, 1 i 2 kwietnia 2015 r.

 

1 i 2 kwietnia 2015 r.,

 

godz. 19.00

Georg Friedrich Haendel Mesjasz

 Sala Wielka

 

1 i 2 kwietnia 2015 r. o godz. 19.00 Warszawska Opera Kameralna zaprezentuje Mesjasza G.F. Haendla w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie. Jedno z najwybitniejszych dzieł kompozytora wykonane zostanie przez solistów i Zespół Wokalny WOK wraz z Zespołem Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej Musicae Antiquae Collegium Varsoviense pod batutą znakomitego Władysława Kłosiewicza.

Prawykonanie dzieła - oratorium Mesjasz - miało miejsce w Dublinie, w roku 1742. Entuzjastycznie przyjęte powracało wielokrotnie za życia kompozytora na dublińskie estrady. Publiczność w Londynie była chłodniejsza – dopiero kilka lat po londyńskiej premierze doceniono Haendlowskie arcydzieło, z każdym wykonaniem przyjmując je z większym zachwytem. O randze utworu świadczy fakt, że Mesjasz był pierwszym oratorium, które zezwolono wykonywać w kościołach. Wcześniej tego rodzaju kompozycje prezentowano wyłącznie w teatrach i salach koncertowych. Pierwszą świątynią, w której wykonano dzieło, była kaplica londyńskiego przytułku dla podrzutków Foundling Hospital. Kompozytor co roku, począwszy od 1750, sam dyrygował tam Mesjaszem. Jeszcze za życia Haendla odbyło się co najmniej 56 wykonań całego dzieła, co na owe czasy było liczbą imponującą.   

Szczegółowy program na www.operakameralna.plBilety w cenie: normalne 50 zł, ulgowe 30 zł.

Bilety do nabycia na www.bilety.operakameralna.pl i w kasie biletowej WOK oraz w miejscu koncertu na godzinę przed koncertem.

Dla dzieci do 12. roku życia, uczniów szkół muzycznych i studentów uczelni muzycznych oraz emerytów i rencistów oferujemy bilety ulgowe za okazaniem legitymacji.

Kasa Teatru Warszawskiej Opery Kameralnej, tel. +48 22 831 22 40
tickets@operakameralna.pl   /   www.bilety.operakameralna.pl   /   www.operakameralna.pl