19 czerwca 2021 r. – Vivica Genaux & MACV


30. Festiwal Mozartowski w Warszawie

Zamek Królewski w Warszawie

Vivica Genaux & MACV

19 czerwca 2021 r., godz. 17.00Soliści:

Vivica Genaux – mezzosopran

Muzycy Zespołu Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej

Musicae Antiquae Collegium Varsoviense

Prowadzenie: Radosław Kamieniarz

Program koncertu:


Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) Symfonia A-dur KV114 cz. IV Allegro molto

Johann Adolph Hasse (1699-1783) Come nave in mezzo all’onde z opery Viriate

Wolfgang Amadeus Mozart Symfonia A-dur KV114 cz.I. Allegro moderato

Johann Adolph Hasse Fra quest’ombre z opery Solimano

Wolfgang Amadeus Mozart Symfonia G-dur KV110 cz. II. Andante

Johann Adolph Hasse Di quell’acciaro il lampo z opery Solimano

Wolfgang Amadeus Mozart Symfonia F-dur KV112 cz. I. Allegro

Johann Adolph Hasse Per questo dolce amplesso z opery ArtaserseLieto gioisci, o core,… Nocchier che teme assorto z opery Cajo Fabrizio


Od czasu profesjonalnego debiutu Vivici Genaux w roli Isabelli we Włoszce w Algierze Rossiniego, publiczność i krytycy na całym świecie zachwycają się jej dynamicznym głosem i inteligentnym kunsztem mezzosopranistki. Jej uznana pozycja przeniosła Vivicę z rodzinnej Alaski do najbardziej prestiżowych teatrów i sal koncertowych na świecie, w tym nowojorskiej Metropolitan Opera, londyńskiego Barbakanu, praskiego Rudolfinum oraz Wiener Staatsoper.

Wśród ostatnich wystąpień Vivici zasługujących na szczególne uznanie należy wymienić jej udział w Il Divino Sassone Concert podczas Bayreuth Baroque Opera Festival; premierę jej solowego projektu Vivica & Viardot oraz udział w Gender Stories z kontratenorem Lawrence Zazzo; a także jej debiuty w tytułowej roli w Irenie Hassa oraz jako Trasimede w Merope Riccardo Broschiego.

Vivica aktywnie działa na rzecz popularyzacji muzyki Hassa, a jej wysiłki zostały docenione przez Johanna Adolfa Hasse-Stiftunga przyznając jej nagrodę Hasse-Preis 2019. Dowodem jej zaangażowania w dzielenie się swoją wiedzą i miłością do głosu jest utworzona przez nią Akademia V / Vox oraz prowadzone zajęcia dydaktyczne cieszące się dużym uznaniem. Vivica nadal poszerza swoją dyskografię o kolejne cenione nagrania. W 2021 roku planuje wystąpić w Hiszpanii, Francji, Szwajcarii, na Litwie, w Polsce i Chinach. Wśród planów artystki jest ponadto tytułowa rola w operze pasticcio Vivaldiego Argippo i premierowe wykonanie dwóch nowych koncertów, Capriccio: temi e variazioni i The Court of Dresden.

Bilety w cenie: 200 zł i 150 zł (ulgowy)
Organizator: Warszawska Opera Kameralna