Tomasz Krezymon

Pianista, kompozytor, aranżer, człowiek o niespożytej energii, niewyczerpanych możliwościach i horyzontach muzycznych.

Studia ukończył na gdańskiej akademii, gdzie studiował w klasie fortepianu i kompozycji. Jeszcze jako student pracował już w Szkole Muzycznej na Gnilnej, Teatrze Muzycznym, Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Bardzo wcześnie zaczął współpracę z Teatrem Muzycznym w Gdyni, Nadbałtyckim Centrum Kultury oraz Teatrem Wybrzeże, z którym współpracuje do dziś komponując muzykę do spektakli m.in. „Nasze miasto”, „Kobieton”, „Tylko ta pchła”, „Sprzeczna”, „Ożenek”, „Monologi waginy”, współtworzył w zakresie muzycznym spektakl „Gdzie ci faceci”.

W zakresie kompozycji oraz kierownictwa muzycznego współpracował z Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Powszechnym w Warszawie, Teatrem Jaracza w Łodzi, Teatrem Bagatela w Krakowie, Teatrem PR oraz z filmem („Jeden krok” Bogajewskiej). Od 2007 r jest pianistą a także kompozytorem piosenek Michała Bajora, z którym nagrał już 3 płyty studyjne, a z najnowszą „Moje podróże” – jest aktualnie w trasie koncertowej.

Na liście nazwisk, z którymi występował lub dla których pisał muzykę na przestrzeni lat są m.in.: Michał Bajor, Hanna Banaszak, Maria Peszek, Kacper Kuszewski. Od lat współpracuje z Fundacją Anny Dymnej podczas festiwalu „Zaczarowana Piosenka” gdzie jego muzykę lub aranżacje wykonywali Soyka, Przemyk, Gawliński, Ostrowska, Majewska, Miecznikowski, Łobaszewska, Wyszkoni, Groniec, Turnau, Kayah, Rynkowski.

Był pianistą podczas jubileuszu Andrzeja Wajdy w 2011r, transmitowanym przez 3PR, aranżował muzykę dla Big Bandu BBC z Londynu podczas koncertu w Sali Kongresowej. Podczas stypendium kompozytorskiego w niemieckim Worpswede koncertował ze swoim nagrodzonym dziełem: suitą Worpswede na kwartet smyczkowy, instr.klawiszowe, gitarę elektryczną, kontrabas, perkusję i głos.