Szanowni Państwo,

jak co roku Zamek Królewski włącza się w obchody patriotycznych świąt majowych. Poniżej podajemy szczegóły dotyczące naszych działań oraz dostępności Zamku w tym czasie. 

Dostępność:

1 maja (Święto pracy) Zamek jest zamknięty

2 maja
(poniedziałek) Zamek jest zamknięty

3 maja (Święto Narodowe Trzeciego Maja) Zamek jest otwarty w godz. 14.0018.00 (ostatnie wejście o godz. 17.00)

Trasy zwiedzania obowiązujące od 28 kwietnia:


W dniach 29 kwietnia3 maja Zamek Królewski udekorowany zostanie flagami wywieszonymi w oknach elewacji od strony placu Zamkowego i od strony Wisły. W ten sposób Zamek włączy się w akcję #mojaflaga.

2 maja o godz. 11.15 w ramach obchodów Dnia Flagi RP odbędzie się ceremonia podniesienia flagi państwowej na maszt Wieży Zegarowej Zamku Królewskiego w Warszawie.

3 maja to tradycyjnie jedna z najważniejszych dat w zamkowym kalendarzu. To właśnie na Zamku, w Sali Senatorskiej, uchwalono bowiem ów jeden z najważniejszych w polskiej historii dokumentów, jakim była Konstytucja 3 maja. Jest to element naszej historii, którą chcemy nie tylko przypomnieć, ale z którą identyfikujemy się w pełni i która tworzy tożsamość tego miejsca.

Szczególnej uwadze polecamy nowo otwartą wystawę czasową Stanisław Małachowski. Bohater. Mit. Symbol, poświęconą jednemu z najważniejszych architektów przedsięwzięcia, jakim była Ustawa rządowa. Wystawa dostępna jest Sali Senatorskiej w ramach biletu na Trasę Królewską.

Przy okazji zapraszamy do zwiedzenia nowo otwartej ekspozycji stałej Galeria Wettynów

Zobacz przygotowany przez nas program edukacyjny towarzyszący obchodom 231. rocznicy Konstytucji 3 maja.
 

 


Source URL: https://zamek-krolewski.pl/node/1388