Jakub Krupa (ur. 1990) - dziennikarz, doradca komunikacyjny, aktywista społeczny. Ukończył studia europejskie na Uniwersytecie Warszawskim i London School of Economics and Political Science, broniąc pracy z historii idei Europy Środkowej i transformacji Polski po 1989 roku. Mieszka w Londynie.

Od czerwca 2015 jest korespondentem Polskiej Agencji Prasowej w Londynie. Wcześniej publikował m. in. w Guardianie, Pulsie Biznesu, Kulturze Liberalnej, Bloomberg Businessweek Polska i słowackiej Pravdzie.

W swojej pracy dziennikarskiej pisze głównie o polityce i sprawach społecznych państw członkowskich Unii Europejskiej. Jako korespondent pisał relacje m. in. z wyborów do Parlamentu Europejskiego (2014), szkockiego i katalońskiego referendum niepodległościowego (2014), wyborów w Bośni i Hercegowinie, szwajcarskiego referendum o złocie (2014) i greckiego referendum o strefie euro (2015).

Jako doradca komunikacyjny w zakresie media relations, wystąpień publicznych i relacji z partnerami instytucjonalnymi pracował m.in. dla spółek notowanych na londyńskiej i warszawskiej giełdzie, organizacji pozarządowych i administracji publicznej. Od stycznia 2015 roku stoi na czele inicjatywy #PolesinUK, promującej pozytywny wkład Polaków w społeczeństwo Wielkiej Brytanii.

Absolwent Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego. Aktywny użytkownik Twittera @JakubKrupaFE.