Ivett Gyöngyösi rozpoczęła naukę gry na fortepianie w wieku siedmiu lat, a cztery lata później została przyjęta do Specjalnej Szkoły dla Wyjątkowo Utalentowanej Młodzieży przy Akademii im. Ferenca Liszta w Budapeszcie. Od 2011 r. studiowała pianistykę pod kierunkiem Kálmána Dráfi na wspomnianej Akademii.

Mimo młodego wieku jest laureatką kilku nagród na krajowych i międzynarodowych konkursach pianistycznych.

W 2013 r. zdobyła główną nagrodę  i wyróżnienie za interpretację mazurków na Konkursie Chopinowskim w Darmstadt.

Nagrody główne zdobyła również na Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Fryderyka Chopina w Lancaster (USA), Konkursie Muzycznym Nowe Talenty Radia Euro w Bratysławie (otrzymała także nagrodę UNESCO), w którym uczestniczyli artyści z 40 krajów, Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Budapeszcie (dwukrotnie), Konkursie im. Władimira Krajniewa w Charkowie na Ukrainie i Konkursie im. György’a Cziffra w Wiedniu.

W 2010 r. triumfowała, wygrywając Międzynarodowy konkurs Pianistyczny LIONS w Pécsu  i  została uznana za ”Young Steinway Artist” przez firmę Steinway i Synowie w Hamburgu.

Otrzymała także najważniejsza nagrodę na Węgrzech: Junior Prima Primissima.

W  2014 r. nie miała sobie równych w talent show w dziedzinie muzyki klasycznej Wirtuozi w Telewizji Węgierskiej – jurorzy i publiczność porównywali jej wykonanie utworów do interpretacji Annie Fisher.

Ivett Gyöngyösi wykonywała utwory  Chopina w Europie (m.in. w Musikverein w Wieniu i Laeiszhalle w Hamburgu) oraz w Stanach Zjednoczonych.

Wystąpiła na festiwalach w Utrechcie, Lipsku i Mariańskich Łaźniach.


Uczestniczyła w kursach mistrzowskich Andrzeja Jasińskiego, Nelsona Goernera, Jura Margulisa, Paula Badurya-Skody, Choong-Mo Kang, Zoltána Kocsisa  i Tamása Vásáry’ego.