Dzień Dziecka po królewsku. Przyjdź. Odkryj. Zatańcz

 
       
  •  

Dzień Dziecka po królewsku

Przyjdź. Odkryj. Zatańcz

29 31 maja 2020 r.

Zapraszamy wszystkie dzieci zarówno do rodzinnego zwiedzania zamkowych Apartamentów, jak i do skorzystania z propozycji online, przygotowanych specjalnie na Dzień Dziecka.

Od 29 do 31 maja br. każde dziecko będzie mogło zwiedzać wnętrza królewskie z pakietem zagadek, pozwalającym poznawać sekrety zamkowych Apartamentów i ciekawostki dotyczące ich wyposażenia (np. królewskiego łoża). Na najmłodszych czekać będzie także skrzynia pełna skarbów, a w Sali Wielkiej (Balowej) manekiny w strojach z epoki, zachęcające do skorzystania z niezwykłej propozycji: w rytmie dawnej muzyki każdy będzie mógł wejść w rolę XVIII-wiecznego tancerza!

W zamkowym sklepie zostanie zaś utworzona specjalna strefa dziecięca, oferująca atrakcyjne wydawnictwa ze zniżką – 20%.

Wszystkim, którzy Zamku nie mogą odwiedzić w proponowanym terminie, oraz dla tych, którzy wiedzę o nim chcą pogłębić, przedstawiamy nasze specjalne propozycje wirtualne.

Już w środę, 27 maja br. będzie można obejrzeć pierwszy film o Sali Tronowej, a kolejne: o Sali Wielkiej – w piątek, 29 maja, i o Sypialni – w sobotę, 30 maja br.

W naszym świątecznym cyklu Dzieci Dzieciom usłyszymy utwory słynnych kompozytorów muzyki klasycznej w wykonaniu młodych wirtuozów − stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, którzy specjalnie z okazji Dnia Dziecka koncertowali w Zamku.

Akcję Dzień Dziecka po królewsku. Przyjdź. Odkryj. Zatańcz wspiera koncern KGHM Polska Miedź – Mecenas Zamku Królewskiego w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy!