Zamkowa Akademia Młodego Eksploratora

Zamkowa Akademia Młodego Eksploratora

Zajęcia historyczno-plastyczne dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat. W zależności od tematu spotkania, uczestnicy poznają wnętrza i dzieła z kolekcji Zamku lub te prezentowane na wystawach czasowych. Czas trwania jednego spotkania to ok. 1,5 godzin. Pierwsza część spotkania to omówienie tematu, druga przeznaczona jest na warsztat plastyczny. Prowadzący: Sławomir Szczocki.

Najbliższy termin:

  • 8 maja 2021 r. – W co się bawić? Królewskie zabawy ogrodowe

Archiwum:

  • 10 kwietnia 2021 r., godz. 10.00Małe państwo z wielką historią. Watykan – jego dzieje i zbiory – zajęcia plastyczno-historyczne online dla dzieci (8–12 lat). Spotkanie towarzyszy wystawie: Arcydzieła z Watykanu. Wystawa w stulecie urodzin Jana Pawła II. 23 marca – 13 czerwca 2021 r.
  • Chyba na całym świecie nie ma miejsca, w którym znajduje się aż tyle sławnych dzieł sztuki. Dla mieszkających tu papieży tworzyli przecież najwięksi mistrzowie tacy jak Michał Anioł, Rafael czy Bernini. I choć współcześnie Watykan to najmniejsze państwo świata to przecież nie zawsze było ono tak małe a jego ponad 1000 letnia historia jest fascynująca i zaskakująca jednocześnie. O tym właśnie przekonać  się będą mogli uczestnicy naszego kwietniowego spotkania z cyklu ZAMEk. Nie zabraknie jak zwykle zabawy plastycznej bo razem zbudujemy makietę Bazyliki św. Piotra w Rzymie. Prosimy zatem o przygotowanie nożyczek, kleju, ołówka i gumki, kredek ołówkowych, białych kartek A4 z bloku technicznego oraz o wydrukowanie na grubszym papierze makiety do pobrania tutaj > Do dzieła! Zaprasza Sławomir Szczocki.

    Spotkanie na platformie Zoom, udział na podstawie biletu w cenie 10 zł. Bilety dostępne online do 09.04.2021 do godz. 15:00. Przy zakupie biletu konieczne jest podanie adresu e-mail, na który będzie wysłany link wykładu.