Dorośli


Wiosenne spacery jubileuszowe. Czytaj więcej >

Serdecznie zapraszamy na kameralne zwiedzanie Zamku Królewskiego – tym razem od zewnątrz. Poza murami będziemy mieć okazję do opowiedzenia Państwu o Ogrodach zamkowych, Dziedzińcu Wielkim. a nawet placu Zamkowym, który bez wątpienia jest najbardziej rozpoznawalnym miejscem Warszawy.


Godzina ze sztuką. Czytaj więcej >

Projekt zainspirowany ogólnopolskim Dniem Wolnej Sztuki, który zakłada przybliżenie każdemu odbiorcy najcenniejszych zabytków kultury zgromadzonych w polskich muzeach. Nasz program rozszerza konwencję o comiesięczne spotkania, tak aby dzieła sztuki stały się częścią naszej codzienności, a zdobyte wiadomości i doświadczenia pozostawały w nas na dłużej i skłaniały do częstszych refleksji nad sztuką dawną. Godzina ze sztuką to pomysł na ciekawe spędzenie czasu i nietypowe poznanie zbiorów Zamku Królewskiego w Warszawie. Proponujemy, by zamiast szybko biec przez sale muzealne, zatrzymać się na dłużej przy wybranych obiektach. Jest wtedy czas na dyskusję, zadawanie pytań oraz pełną kontemplację i dogłębne zrozumienie dzieła, czyli odpowiedzenie sobie na nurtujące każdego pytanie: ,,co tak naprawdę artysta miał na myśli”.Kobiety świata sztuki.

Czytaj więcej >

Wykłady online poświęcone sylwetkom wyjątkowych, utalentowanych kobiet, artystek tworzących na przestrzeni wieków: od renesansu aż do współczesności.


Kurs rysunku i malarstwa

Spotkania odbywające się raz w tygodniu w pracowni plastycznej urokliwego pałacu Pod Blachą pozwolą poznać tajniki różnych technik malarskich i rysunkowych. Pod okiem artysty plastyka uczestnicy kursu nabiorą doświadczeniach w technikach wodnych, olejnych, graficznych i innych. Nie wymagamy żadnych wcześniejszych doświadczeń na polu malarstwa czy rysunku. Ważna jest chęć poznania, doświadczenia i poszukiwania własnej drogi twórczej. Najbliższe zajęcia jesień 2020.Barwy Orientu

Kraje Orientu wciąż fascynują, pobudzają wyobraźnię, niepokoją… Niezwykłe spotkania poświęcone kulturze, religii, sztuce i obyczajom krajów Bliskiego i Dalekiego Wschodu – wykłady, koncerty muzyki i pokazy tańca orientalnej – odbywają się w pałacu Pod Blachą na wystawie dywanów i kobierców z daru pani Teresy Sahakian. Prowadzą je najwybitniejsi specjaliści z różnych dziedzin nauki, badacze kultury orientalnej, pisarze, tłumacze, muzycy, wreszcie podróżnicy.