Kurs rysunku i malarstwa

ARCHIWUM:


W królewskiej malarni kurs malarstwa i rysunku

W Zamku Królewskim w Warszawie bardzo ważnym miejscem była malarnia Marcella Bacciarellego, w której powstawały nie tylko dzieła dekorujące Zamek, ale także odbywała się nauka malarstwa i rysunku.

Jeśli chcesz poznać tajniki warsztatu artysty, chcesz wykorzystać swój potencjał twórczy, ale obawiałeś się sięgnąć po pędzel, zajmujesz się malowaniem zawodowo lub hobbystycznie, to serdecznie zapraszamy na kurs już 8 października 2020 r.

Zapewniamy wspaniałą, twórczą atmosferę, naukę różnych technik malarskich - od wodnych po olejne. Kurs składa się z części teoretycznej, wprowadzającej do danego zagadnienia i ćwiczeń praktycznych. Zajęcia prowadzi artysta plastyk, Lech Żurkowski oraz kustosz, Agnieszka Lichacz. Na zakończenie kursu uczestnicy otrzymują dyplomy.

Zgodnie z wprowadzonymi normami bezpieczeństwa, uczestnicy zobowiązani są do korzystania z własnych materiałów plastycznych. Na pierwsze zajęcia w ramach kursu  prosimy o przyniesienie dowolnego kompletu farb akwarelowych, 3 miękkie pędzle w różnych rozmiarach, ołówek i gumkę.

Wstęp: karnety na pojedynczy kurs w cenie 150 zł / os, dostępne w kasie Zamku

Termin: czwartki, grupa I godz. 9.3011.30, grupa II godz. 12.0014.00

Kurs IV: Ruch, kinetyka człowieka – rysunek modela

11, 18, 15 lutego oraz 4 i 11 marca 2021 r.

Kurs V: Powierzchnia obrazu, faktura, barwa, kształt – malarstwo akrylowe

18 i 25 marca oraz 1, 8, 15 kwietnia 2021 r.

Kurs VI: Olej nie musi być tłusty – malarstwo olejne

22 i 29 kwietnia oraz  6, 13, 20 maja 2021 r.