Uroczystość otwarcia Zamku - 4 maja 2020 r.

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że 4 maja br. dyrektor Zamku Królewskiego  w Warszawie, prof. Wojciech Fałkowski w obecności wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego, prof. Piotra Glińskiego oraz prezesa Zarządu KGHM Polska Miedź – Mecenasa Zamku, Marcina Chludzińskiego otworzył Bramę Zegarową i zaprosił do zwiedzania naszego muzeum.

Oznacza to, że zgodnie z ogłoszonym przez Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego drugim etapem odmrażania gospodarki, od 4 maja br. Zamek Królewski w Warszawie wznawia działalność na zasadach zawartych w nowym regulaminie zwiedzania, uwzględniającym respektowanie przyjętych norm bezpieczeństwa.

Muzeum czynne jest w dni powszednie: od wtorku do piątku w godzinach: 12.0017.00; w soboty i niedziele – od 10.00 do 17.00. Ostatnie wejście – na pół godziny przed zamknięciem. Obowiązuje wyłącznie zwiedzanie indywidualne, przy zachowaniu limitu do 100 osób na godzinę. Wejście tylko przez Bramę Zegarową.

Skrócona, ale uwzględniająca najatrakcyjniejsze elementy ekspozycji zamkowych Trasa Królewska obejmuje: m.in. Salę Canaletta, Dawną Izbę Audiencjonalną, Sypialnię, Garderobę, Gabinet Króla, Salę Tronową, Rycerską, Wielką oraz Salę Rady. Ceny biletów: 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy). W środy wstęp bezpłatny.

W godzinach otwarcia Zamku zapraszamy do nowego sklepu muzealnego. Wybrane publikacje zostały objęte rabatem -20%! Wśród nich polecamy zwłaszcza katalog do przyszłej wystawy  Dolabella. Wenecki malarz Wazów w specjalnej cenie promocyjnej 45 zł.

Przypominamy o możliwości skorzystania z audioprzewodnika w formie aplikacji. Pobiera się go za pomocą kodu QR, który jest dostępny w kasie biletowej. W tej chwili audioprzewodnikibezpłatne i obowiązują na aktualnej – skróconej – trasie zwiedzania.

Dłużej, bo w godz. 10.0020.00 od 4 maja br. zwiedzać będzie można Ogrody zamkowe.

To pierwszy etap udostępniania Zamku dla publiczności. Miejmy nadzieję, że już wkrótce otworzymy kolejne trasy zwiedzania. Nie rezygnujemy też z naszej działalności online! Zachęcamy do korzystania z przygotowanych dla Państwa materiałów multimedialnych na stronie internetowej  i portalach społecznościowych Zamku. Polecamy nowe informacje na temat dzieł z naszej kolekcji, video lekcje muzealne i rozpoczęty właśnie cykl webinariów oraz wirtualne zwiedzanie!

Instytucja nasza, dalej pracując w rygorze sanitarnym, dba  o bezpieczeństwo nie tylko zwiedzających, ale i swoich pracowników, powierzając im przede wszystkim zdalne wykonywanie obowiązków. Pracę stacjonarną podejmują tylko ci, których obecność jest niezbędna na określonym stanowisku, z zachowaniem jednak systemu rotacyjnego.

Relacja z otwarcia: