Kapsuła czasu 2019-2119

Kapsuła czasu 2019-2119

Pan Piotr Goławski, grafik, pasjonat historii, stypendysta Prezydenta Miasta Siedlec przygotowuje kapsułę czasu!

W jej wnętrzu znajdą się wpisy przedstawicieli urzędów, szkół, instytucji kultury, a także działaczy samorządowych jego rodzimego regionu. Z prośbą o wzięcie udziału w tym oryginalnym przedsięwzięciu zwrócił się i do Zamku, miejsca, gdzie jak nigdzie indziej historia „zamknięta jest" w tak przez nas pielęgnowanych pamiątkach minionych epok…

Nasza rola polegała na przedstawieniu przesłania przyszłym pokoleniom na odwrocie oryginalnych grafik, specjalnie dla nas przygotowanych! Jedną z nich wykorzystaliśmy do przypomnienia historii Zamku i przekazania naszych najbliższych planów, drugą - do zamieszczenia pracowniczych i dyrekcyjnych pieczątek.

Mamy nadzieję, że za sto lat, kiedy kapsuła zostanie otwarta, dane te posłużą nie tylko do analizy naszych stanowisk pracy, ale i dostarczą wiedzy na temat ... choćby używanych przez nas imion. Czy będą one wtedy stosowane? A może piękne staropolskie imię Ziemowit, które nosi jeden z naszych dyrektorów, zostanie właśnie przez nas upowszechnione?


Kapsuła, zakupiona przez wójta Gminy Siedlce, Henryka Brodowskiego, który zaprosił nas kilka dni temu do przekazania grafik, zostanie zamurowana w ścianie szkoły w Stoku Lackim k. Siedlec.

Ponieważ podobno za wiarygodne powinny uchodzić tylko te kapsuły, które zawierają sugerowaną datę otwarcia, „nasza” została zgłoszona do tzw. Krypty Cywilizacji w Atlancie.