Darmowy listopad 2020/ oferta Zamku Królewskiego w Warszawie

Oferta online Zamku Królewskiego – Muzeum w ramach akcji

Darmowy listopad w Rezydencjach Królewskich

Transmisje umieszczane będą na tej stronie oraz na zamkowym Facebooku

Działania dodatkowe Zamku Królewskiego w Warszawie:

  • Królewska szkoła online – wirtualne lekcje muzealne

W ramach Królewskiej szkoły online Zamek zrealizuje 220 wirtualnych lekcji muzealnych, przeznaczonych dla uczniów na wszystkich etapach edukacji szkolnej (przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe) z całej Polski. Placówki, do których adresowana jest ta oferta, mogą wybierać spośród tematów znajdujących się w naszej całorocznej ofercie edukacyjnej oraz lekcji związanych z wystawami czasowymi.

Zapraszamy także na spotkania online, które kierujemy zarówno do odbiorców dorosłych, jak i do dzieci. Są one inspirowane ważnymi wydarzeniami historycznymi, szeroko rozumianą sztuką (w tym sztuką ogrodową), wystawami czasowymi i tematami łączącymi zabawę i naukę.

Jesteś nauczycielem, rodzicem, chcesz aby klasa wzięła udział w lekcji on-line kliknij tu https://www.zamek-krolewski.pl/edukacja/bezplatne-lekcje-krolewska-szkola-on-line


  • Historia prosto z Zamku – Jaki znak Twój…?

Historię i znaczenie państwowego godła można przedstawiać na wiele sposobów. W oparciu o przykłady z muzealnej ekspozycji, przygotowaliśmy film edukacyjny, udostępniony na stronie internetowej i Facebooku Zamku  na kilka dni przed Świętem Niepodległości. Został on też wysłany do wszystkich szkół, tak, aby nauczycieli mogli go wykorzystać w czasie zajęć z historii czy języka polskiego. Film został przygotowany w ramach obchodów Święta Niepodległości w Zamku Królewskim, które objęły m.in. webinarium o historii i rekonstrukcji tronu królewskiego, akcję Niepodległa do hymnu – Mazurek Dąbrowskiego z Wieży Zegarowej Zamku czy też udekorowanie elewacji biało-czerwonymi flagami.

https://www.zamek-krolewski.pl/edukacja


  • Webinaria i debaty

2 listopada 2020 r.– Historia i rekonstrukcja ostatniego tronu królewskiego I Rzeczypospolitej na Zamku Królewskim w Warszawie – webinarium z cyklu Historia po królewsku; prowadzenie Joanna Nowak

4 listopada 2020 r.– O przestrzeni w ogrodzie krajobrazowym, patrzeniu i poruszaniu się – webinarium z cyklu Cztery pory roku w ogrodach; prowadzenie: dr inż. kraj. Renata Stachańczyk (Narodowy Instytut Dziedzictwa)

16 listopada 2020 r., godz. 18.00 – Debata filozoficzna online: Korzyści z Ingardena. O inspiracjach ingardenowskich w polskiej humanistyce


  • Wykłady związane z wystawą Dolabella. Wenecki malarz Wazów:

4 listopada 2020 r., godz. 18.00Małopolskie ołtarze w 1. połowie XVII wieku prof. Paweł Pencakowski, (Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie)

18 listopada 2020 r., godz. 18.00Jacopo Tintoretto i tradycja weneckich warsztatów rodzinnych - dr Grażyna Bastek, (Muzeum Narodowe w Warszawie)


  • Spotkanie dla dzieci:

29 listopada 2020 r., godz. 12.00 – spotkanie Orientalne podróże. Co jedzą duchy? Wędrówki przez Syberię i Mongolię w ramach cyklu Szlakiem Orientalnych Opowieści online.

l