Zima w Zamku - zajęcia dla grup

Na czas trwania ferii zimowych (1526 stycznia) przygotowaliśmy specjalny program dla grup dzieci i młodzieży spędzających zimę w Warszawie lub okolicach.

Zajęcia odbywać się będą  od poniedziałku do piątku po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu.

Wszelkich informacji udzielają pracownicy Działu Oświatowego (tel. 22 35 55 114 lub 22 35 55 105).

Zgłoszenia (pisemnie lub faksem) prosimy przysyłać do

Działu Oświatowego Zamku Królewskiego w Warszawie
plac Zamkowy 4
00–277 Warszawa
fax 22 35 55 105, podając koniecznie telefon kontaktowy.

UWAGA! Podczas zajęć wymagamy obecności.

Proponowane zajęcia:

Małe i wielkie tajemnice zamku

Przedmioty o dziwnym zastosowaniu, tajemnicze przejścia, dawne techniki zdobnicze – o tym i o wielu innych sprawach opowiemy naszym młodym gościom podczas spaceru po zamkowych wnętrzach. Cena 160 zł od grupy.

Na dworze Jego Królewskiej Mości

Kto dekorował królewskie komnaty? Czy ktoś pomagał królowi przy porannej toalecie? Kto przygotowywał potrawy na królewski stół i gdzie była zamkowa kuchnia? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi zwiedzając Apartament Królewski. Cena 160 zł od grupy.

Na tropie warszawskich legend

Czy ktoś widział Bazyliszka, Złotą Kaczkę albo Syrenkę? Zapraszamy na poszukiwanie bohaterów warszawskich legend we wnętrzach Zamku Królewskiego. Dzieci będą miały okazję przekonać się, co znaczy bazyliszkowy wzrok, syreni śpiew oraz jakie konsekwencje może mieć zachłanność i chciwość. Cena 160 zł od grupy.

Jak czytać obraz?

Czy obrazy mogą nas przenieść w dawny świat? Przy obrazach Canaletta opowiemy dzieciom o życiu codziennym XVIII-wiecznej Warszawy, a przy płótnach Jana Matejki o ważnych wydarzeniach z dziejów Polski. Cena 160 zł od grupy.