Konferencja Culture Education

Konferencja Culture Education


Konferencja Culture Education powstała z inspiracji filmem Klucz jest w Zamku, promującym Zamek Królewski w Warszawie. Muzeum zostało głównym partnerem tego wydarzenia, które towarzyszy dziesiątej, jubileuszowej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych, Ekologicznych i Artystycznych FilmAT. Głównym partnerem konferencji jest Zamek Królewski w Warszawie. Patronat nad konferencją i galą festiwalową objęły: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Środowiska, Polska Organizacja Turystyczna, Polski Instytut Sztuki Filmowej, International Committee of Tourism Film Festivals (CIFFT) wraz z World Tourism Organization UNWTO, Pacific Asia Travel Association i  European Travel Commission. Konferencji towarzyszy TVP Warszawa,  ekipa filmowa International Tourfilm Academy, telewizja z Bangladeszu i ekipa filmowa z Indonezji.


Polish Tourfilm Academy

Osiem lat temu Zarząd Festiwalu FilmAT powołał do życia Polish Tourfilm Academy, w ślad za czym środowisko międzynarodowe zadecydowało o powołaniu International Tourfilm Academy. Prezesem International Tourfilm Academy jest Alexander V. Kammel, twórca i dyrektor International Committee of Tourism Film Festivals (CIFFT) – organizacji, która od 27 lat wybiera najpiękniejszy film turystyczny świata i której członkiem jest również Festiwal FilmAT. Partnerami oraz członkami Akademii są ważne dla turystyki i filmu uczelnie, światowe organizacje turystyczne, muzea, wytwórnie filmowe, firmy i instytucje. Konferencje Akademii łączą środowiska związane z profesjonalną produkcją filmową i promocją poprzez film. Ważnymi uczestnikami konferencji są naukowcy, którzy oceniają film turystyczny i przyglądają się jego ewolucji. Od trzech lat, równolegle z nagrodami festiwalowymi, International Tourfilm Academy przyznaje specjalną statuetkę Turystycznej Sowy (Tourist Owl) dokumentom, które mogą służyć nauce. Organizacja CIFFT szczyci się cennym archiwum filmowym, które gromadzi publikacje naukowe na temat filmu turystycznego na świecie.

Konferencja Culture Education

Jubileuszowemu festiwalowi FilmAT towarzyszy Konferencja International Tourfilm Academy Culture Education. Edukacja kulturalna, która dotyka bogatego dziedzictwa krajów z różnych stron świata, to jeden z ważniejszych tematów w filmie turystycznym, tworzonym nierzadko przez prawdziwych artystów.

 

Konferencję otworzy

Alexander V. Kammel – prezes International Tourfilm Academ Festiwalu Cannes Corporate Media & TV Awards, którego statuetka, Biały Delfin, jest marzeniem każdego filmowca.

Goście

Andreas Zimmermann – szef Działu Oświatowego słynnego Muzeum Historii Sztuki z Wiednia (Kunsthistorisches Museum Wien), inicjator międzynarodowego projektu artystycznego Ganymed Goes Europe, w który zaangażowane były: Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu, Muzeum Narodowe we Wrocławiu i Muzeum Sztuk Pięknych w Budapeszcie.

Cristina Alovisetti – główny manager Muzeum Prado (Museo del Prado) w Madrycie

Markus Schreyer – Dyrektor Regionalny Marketingu na Wschodnią i Centralną Europę w Starwood Hotels & Resorts. Zaprezentuje film A new Imperial HistoryMemories are the future, promujący historyczny Hotel Imperial w Wiedniu.

Zbiegniew Żmudzki – prezes Studia Filmowego Se-ma-for, zdobywca Oskara za film Piotruś i Wilk. Opowie o wykorzystaniu animacji do celów edukacyjnych i turystycznych.

Wisma Brahmanta – producent filmowy z Indonezji, omówi temat Jedność w różnorodności.

Loic Gatteau – producent filmowy z Francji, który od wielu lat mieszka w Polsce. Podejmie obszerny temat Francusko-Polskiej Integracji Kulturowej.


Swoje prace omówią najzdolniejsi polscy filmowcy, których dzieła filmowe były już nagradzane na Festiwalu FilmAT i innych festiwalach zrzeszonych w CIFFT:

Zdzisław Cozac – scenarzysta, reżyser i producent filmów dokumentalnych. Opowie o swojej pracy przy filmie poświęconym początkom państwa polskiego oraz  o swojej współpracy z redakcją TVP Historia.

Grzegorz Bogaczewicz – właściciel Agencji Reklamowej Bogaczewicz. Od wielu lat promuje Polskę poprzez obraz filmowy, podkreślając bogactwo kulturowe naszej ojczyzny.

Kuba Sito – specjalista zajmujący się promocją Polski poprzez film, znawca w zakresie pozyskiwania środków finansowych i współpracy pomiędzy filmowcami a instytucjami publicznymi